У Швеції відбувся кінофестиваль для одного глядача

У Швеції завершився черговий Гетеборзький кінофестиваль. Він був унікальним не тільки тому, що пройшов у період пандемії, а й за кількістю глядачів, які подивилися всі фільми наживо.

Організаторам фестивалю довелося змінити програму —кінопокази не проводилися. Замість цього вся програма була доступна онлайн. Одночасно організатори провели конкурс серед справжніх кіноманів, щоб знайти людину, яка емоційно й психологічно готова до призу — перегляду на самоті цілої програми, пише Бі-Бі-Сі.

У конкурсі взяли участь 12 тисяч кіноманів з усього світу. А переможцем стала медсестра Ліза Енрот. Вона працює в ковідному відділенні лікарні і, за її зізнанням, рада можливості на тиждень зануритися в абсолютно іншу реальність: перебуваючи на самоті, переглянути всю програму фестивалю, що складається з 60 стрічок.

Енрот відвезли на маяк Pater Noster, що на острові Хамнескар, — без телефона, комп᾽ютера, книжок чи інших розваг. Усередині маяка — затишний готель, де жінка і переглядала конкурсну програму. При цьому вона вела відеощоденник, але решту часу не мала доступу до Інтернету.

Ліза Енрот живе в невеликому містечку Шевде, розташованому на півдні Швеції, і є членом місцевого кіноклубу.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також