Типові помилки під час роботи з цементом

Важко уявити собі більш популярний будівельний матеріал. Саме цемент використовується в процесі заливки фундаменту, створенні цегляної кладки, та саме він необхідний для створення бетону. 

Тож не дивно, що багато хто планує купити цемент навіть під час проведення дрібних будівельних робіт. І щоб отримати максимум від будівельного матеріалу, варто знати, яких помилок треба уникати в процесі роботи з ним. 

Як варто зберігати цемент?

Перш за все, не рекомендується розривати заводську упаковку, якщо ви не плануєте використовувати будівельний матеріал найближчим часом. На заводі не просто так цемент обертається кількома шарами паперу або плівки. Саме упаковка не дозволяє волозі проникнути всередину. В іншому разі утворюються грудки, які вже нічим не розбити.

Але навіть заводське пакування не здатне зберегти цілісність під час активного транспортування. Саме тому рекомендується використовувати захисний мішок або спеціальну щільну плівку. Правило актуальне, навіть якщо ви плануєте перенести товар у сусідній склад. Слід мінімізувати процес тертя упаковки з поверхнею землі або підлоги.

Для зберігання варто уникати приміщень:

  • з високим рівнем вологості;
  • погано вентильованих;
  • зі щурами та мишами;
  • не оснащених піддонами. 

Не рекомендується складати цемент і під навісами. Тільки якщо це не короткостроковий варіант у сонячний день, коли планується переміщення через пару годин на склад.

Що робити із залишками цементу? 

Навіть за найточніших розрахунків нерідко залишається деяка кількість будівельного матеріалу. Тому рекомендується використовувати рідну упаковку і замотати залишки стрейч-плівкою, щоби запобігти потраплянню вологи та сміття. Подібний варіант можна використовувати для цементу аж до закінчення його терміну придатності, зазначеного на упаковці. 

За необхідності новий захист для цементу можна придбати в будівельному магазині, наприклад, Leroy Merlin.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також