Підтримати нас

Сьогодні Вербна неділя: як святкувати і що не можна робити

12 квітня 2020 04:45
823
Поширити:

Вербна неділя — неділя, яка припадає за 7 днів до Великодня.

Великий Тиждень, який ще називається Страсним, розпочинається Вербною неділею. Вербну неділю в Україні відзначають 12 квітня. Усі служби на Вербну неділю в цьому році через карантин доведеться дивитися онлайн.

Про це повідомляє Главком.

Історія свята

Згідно з переказами, цього дня Ісус відвідав Єрусалим, а місцеві жителі зустрічали його, коли він в’їжджав у місто на ослі, вистилаючи дорогу пальмовими гілками і викрикуючи «Осанна!». Таким чином, Ісуса народ визнав Месією, а також ця подія – символ входу сина людського до Раю.

Саме Вербна неділя, як свято, вважається одним із найстаріших. Про нього можна знайти згадки ще в 3 столітті. Тоді свято мало іншу назву – Квітна неділя. Але з часом, коли воно почало перетинатися вже з народними традиціями, то назву отримало на честь того, що приблизно в цей час починали розпускатися гілки верби. Так ми і отримали Вербну неділю.

Традиції свята

Звичайно у цей день проводиться богослужіння. Але в Вербну неділю воно особливе – люди повинні були взяти з собою гілочки верби. Це робиться на честь того, що Ісус увійшов у Єрусалим. І кожен, хто прийшов до церкви в цей день, повинен простояти до кінця богослужіння із запаленою свічкою.

А, мабуть, найголовніша традиція цього свята також пов’язана саме з вербними гілочками. Люди обов’язково намагалися їх освятити в церкві. Зазвичай священики роблять це вже в кінці самого богослужіння, після того, як буде прочитано Євангеліє.

Саме ці гілочки і символізують перемогу життя над смертю, тому бажаючих освятити їх зазвичай дуже багато.До речі, викидати ці гілочки ні в якому разі не можна, коли вони зовсім зів’януть, їх прийнято спалювати.

Після того, як вербові гілочки освятяться, за традицією треба торкнутися ними одне одного, промовляючи: "Не я б’ю, верба б’є. Від нині за тиждень – Великдень." Така давня традиція нагадує, що Воскресіння Христове наближається.

У 2020 році вся Україна на карантині через коронавірус, тому відвідування церкви заборонені й служби транслюватимуть онлайн.

Що потрібно робити у Вербну неділю

Сьогодні треба перебувати вдома, у колі рідних вам людей.
Вербові гілки, посвячені в церкві, треба поставити вдома біля ікони або ж десь у кутку. Там вони мають простояти увесь рік. За церковними традиціями, вони захищають дім від злих очей та пожежі.
Потрібно постаратися відійти від маячні, очиститися духовно, помолитися і підготуватися до Страсної седмиці.

Що не можна робити у Вербну неділю

Не можна виконувати фізичну роботу, шити, в'язати, вишивати, займатися прибиранням і пранням
Всі страви потрібно приготувати заздалегідь, через те, що кухонні клопоти теж під забороною
Вживати міцний алкоголь та влаштовувати гучні гуляння.
Не рекомендується встрявати у сварки та думати про погане.
Не можна їсти м’ясо, яйця та молочні продукти. Їжа на столі повинна бути скромною. Виняток становлять риба, рослинна олія та трохи кагору.
Не можна у Вербну неділю проводити поминальний обід.

Прикмети на Вербну неділю

Якщо на Вербну неділю йде дощ - варто чекати хорошого врожаю
Якщо у Вербну неділю тепло і сухо – влітку буде великий урожай фруктів
У Вербну неділю вдарив мороз – рік принесе багато пшениці.
Вдариш по тілу гілочкою верби — буде міцне здоров’я весь рік
З’їсти «котик» свяченої верби — вирішиться важлива справа
На Вербну неділю варто подумати про дорогу людину — вона і прийде в гості
Посадиш кімнатну рослину на Вербну неділю — прийде багатство в будинок
Сни на Вербну неділю вважаються віщими, до символів яких слід прислухатись і враховувати на майбутнє. Часто виші сили людям у снах посилають знаки. Вони можуть як попередити про можливі труднощі, так і оповістити про майбутні радощі.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ