Облицювання басейну скляною мозаїкою

Не всі знають, що звичайна плитка з кахлю не призначена для тривалого контакту з водою. Вода, на жаль, потихеньку руйнує конструкцію. Та й від плісняви з грибками кахель не захищений. Саме з цієї причини створили особливий тип мозаїчної плитки – скляну.

Скляна мозаїка для облицювання басейну найбільше підходить для декорування його поверхні. При виборі забарвлення мозаїчної плитки потрібно віддавати перевагу світлим тонам - вони приємніші для очей, на них простіше виявити забруднення, щоб скоріше позбутися останніх. А на темній мозаїці бруд не помітний – це позначається на гігієнічності. Також світлі тони скляної мозаїки допомагають візуально оцінити чистоту води, помітити наявність сторонніх предметів у резервуарі. А ось темні відтінки можуть діяти гнітюче.

Особливості оздоблення

Облицьовують басейн мозаїкою не раніше, ніж через п'ять днів після того, як виконають усі гідроізоляційні роботи та нанесуть штукатурку. Мозаїчна литка чи сітка укладається на клей. Спочатку обробляють стіни, укладаючи горизонтальні ряди. Коли у дизайні чаші передбачається створити малюнок, орнамент, тоді починають класти плитку із середини ряду. Розчином заповнюють стики лише коли укладено ряд. Затирають стики вологостійкою та морозостійкою затиркою. 

Характеристики

Головною особливістю та перевагою скляної мозаїки є те, що нею облицьовують у тому числі криві поверхні, її укладають навіть у важкодоступних місцях, створюючи оригінальний та неповторний візерунок. Дуже важливий коефіцієнт водопоглинання, який не повинен перевищувати 6%. Цей факт є гарантією довговічності оздоблювальних матеріалів. Згодом вони не поламаються і не розтріскаються. Якісна скляна плитка стійка до дії хлору та іншої хімії. У серйозних виробників є в асортименті ударостійкі варіанти, які витримують вплив ультрафіолету та перепади температур.

За типом ковзання плитка для басейнів поділяється на такі види:

  • для душових та бортиків;
  • для сухих приміщень;
  • для оформлення спуску та сходів під водою.

Щоб оздобити чашу басейну, вибирають оригінальний орнамент. Класичний варіант - морська тематика у синіх, блакитних, зелених та бірюзових відтінках. Все, що може нагадати про море. Візуально створюють переливи, підкреслюють глибину окремих зон темними кольорами. Коли хочуть імітувати дно, використовують композиції морських жителів, риб, водоростей. Яскраві кольори скляної мозаїки піднімають настрій, нагадують про літо та сонце.

Переваги скляного мозаїчного покриття у басейнах

Що являє собою скляна мозаїка? Це полотно елементів, скріплених між собою. Декоративні скляні частинки кріпляться на гнучку підкладку, що дозволяє укладати мозаїку навіть на нерівні поверхні. Водночас зберігається герметичність та максимальне прилягання. Технологія виробництва така, що скло гартують за високої температури, в результаті виходить надміцне скло.

Плюси скляної мозаїки:

  • довговічність;
  • стійкість до впливу хімії;
  • довго зберігає колір;
  • наявність оптичних ефектів;
  • мінімальне водопоглинання;
  • здатність витримувати перепади температур.

Використовуючи скляну мозаїку різних відтінків досягають тих чи інших ефектів. Для збільшення площі басейну викладають дно темним матеріалом, а стінки світлим. Коли роблять акцент на ландшафті, потрібно зупинитися на золотистому, зеленому, жовтому. Чергуючи різні відтінки мозаїки в шаховому порядку досягають дуже цікавого ефекту. Східному та античному стилю притаманні геометричні візерунки, витіюваті малюнки.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також