Наповнювачі топерів: які бувають

Топер – тонкий, багатофункціональний матрац, який здатен перетворити практично будь-яке спальне місце в ортопедичне або ж зробити його зручнішим. Такі вироби з’явились відносно нещодавно і одразу стали дуже популярними. Основні причини – доступна ціна та реальний результат. Всі функції топера більшою мірою залежать від наповнювача, який в ньому використовується. Розглянемо найпопулярніші варіанти.

Латекс: натуральний та штучний

Якщо обираєте топер 180х200 для двоспального ліжка або ж меншого розміру для односпального, то, скоріш за все, перший наповнювач, з яким познайомитесь буде саме латекс. Він представлений натуральний та штучний. Обидва варіанти мають такі характеристики:

  • пориста структура;
  • еластичність;
  • надійність та довговічність;
  • повітропроникність;
  • стабільність – навіть при тривалому тиску від тіла сплячої людини, матеріал знову повертається у свій первинний стан;
  • гіпоалергенність.

Відмінність натурального від штучного в ціні, адже перший виготовляють з соку екзотичного дерева, а другий з комбінації полімерів.

Кокосова койра: жорстка та стабільна

Один з дуже відомих та популярних наповнювачів саме для топерів. Він відповідає за жорсткість виробу. Не використовується лише в м’яких тонких матрацах. Кокосова койра – це спресована частина шкаралупи екзотичного горіха, саме ті тонкі «волоски», які ми бачимо на ньому. Для покращення експлуатаційних властивостей ці волокна просочують рідким латексом. Подібний матеріал має наступні особливості:

  • довговічність;
  • надійність;
  • пружність;
  • повітропроникність.

При тому, що матеріал щільний, від легко відводить вологу, вона в ньому не накопичується. Варто зазначити, що товщина одного шару койри невелика, буквально 1 см, тому для отримання ефекту потрібно декілька.

Піна з пам’яттю: відчуйте себе в ролі космонавта

Піна з пам’яттю або меморікс – це унікальний матеріал, який розроблявся для космонавтів. Ключова особливість в тому, що під впливом температури людського тіла наповнювач переходить з твердого стану в еластичний. Причому він буквально розплавляється та приймає форму тіла сплячої людини. Це гарантує зручність, адже всі особливості фігури буквально відіб’ються в матраці. Після того, як користувач встане, піна знову повернеться до свого первинного стану.

Який матеріал найкращий для топера

Однозначної відповіді на це питання немає. Справа в тому, що кращим, саме для вас буде той, який гарантує зручність та такий ефект, який очікуєте. Отже, якщо потрібно вирівняти поверхню матраца чи дивану, то беріть топер з шарами латексу та кокосової койри. Він буде в міру щільним і при цьому мати середню жорсткість. Пошаровість дасть змогу нівелювати недоліки спального місця.

Якщо наявне спальне місце занадто м’яке – обирайте кокосову койру в топері, коли ж занадто жорстке, то латекс або ж піну. У випадку купівлі тонкого матраца для захисту оббивки можна зупинитись на виробі мінімальної товщини з тими ж властивостями, що вже маєте.

В будь-якому разі, якщо виникають складнощі в підборі топера, до вашої уваги завжди є консультанти, які запропонують як мінімум декілька доцільних варіантів.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!