Маски з фільтрами — найвищий рівень захисту для особливо небезпечних умов

Маски з фільтрами — найвищий рівень захисту для особливо небезпечних умов/

Респіратор — це простий, але ефективний засіб, що забезпечує захист органів дихання від таких шкідливих речовин, як гази, пари хімічних речовин, біологічні забруднювачі та ін.

Респіратор являє собою напівмаску зі спеціальним фільтром, яка надівається на нижню частину обличчя так, щоб рот і ніс були повністю закриті. Цей захисний засіб фіксується за допомогою еластичної гумки, що забезпечує максимально щільне прилягання країв виробу до шкіри. Повітря з пилом і шкідливими домішками проходить через фільтр респіратора, який затримує небезпечні речовини. У результаті повітря надходить у дихальні шляхи людини очищеним.

Завдяки використанню респіраторів від Consafety скорочується ризик отримання хронічних захворювань дихальних шляхів та підвищується безпечність виконання робіт.

Класи захисту респіраторів

Однією з основних характеристик респіратора є клас фільтрувальної активності або клас захисту. Цей показник характеризує здатність захисного засобу утримувати шкідливі речовини у фільтрі.

Існує три класи захисту респіраторів:

  • FFP1. Такі захисні маски для обличчя здатні затримувати до 80% пилу, рідких і твердих аерозольних частинок. Сфера застосування: будівництво й ремонт, сільське господарство, дерево- та металообробна промисловість, побутова сфера.
  • FP2. Такі респіратори затримують до 94% домішок. Вони захищають не тільки від грубого пилу, а й від аерозолів на основі олії чи води, а також дрібних частинок токсичного пилу. Сфера застосування: металургія, гірничодобувна справа, деревообробне виробництво, хімічна промисловість.
  • FFP3. Ці маски захисні утримують до 99% небезпечних для людини домішок та захищають від пилу й аерозолів, радіоактивних частинок, токсичних випарів, біологічних забруднень. Сфера застосування: особливо небезпечні виробництва, лабораторії, зварювання, комунальне технічне обслуговування.

Як правильно вибрати респіратор?

Під час вибору респіратора необхідно брати до уваги такі фактори:

  • вид, клас небезпеки, можлива концентрація та агрегатний стан шкідливих домішок у повітрі;
  • кількість кисню в повітрі;
  • можливість виникнення аварійних ситуацій, що супроводжуються іскрінням, займанням, масштабним викидом небезпечних речовин тощо;
  • необхідний для здійснення відповідної діяльності клас захисту згідно з державним стандартом;
  • термін захисної дії маски — деякі вироби підходять для багаторазового використання, інші можна носити протягом одного робочого дня, треті підлягають частій заміні.

Інтернет-магазин Consafety пропонує широкий асортимент захисних респіраторів та інших засобів індивідуального захисту. Продукція вирізняється високою якістю та відповідає всім стандартам безпеки.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!