Працівники Служби безпеки України (СБУ) затримали у Херсоні агента ФСБ РФ, який корегував удари російських військових по місту. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Про це повідомили 7 липня на сторінці СБУ.
Зараз чоловік перебуває під вартою. Йому оголосили підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.
За даними слідства, 25-річний місцевий житель був безробітний та чекав на окупацію півдня України. Його завербували співробітники ФСБ РФ через телеграм-канали, де він залишав проросійські коментарі.
Серед основних завдань затриманого був пошук і передача геолокацій пунктів тимчасового базування Сил оборони, а також об’єктів енергетики. Водночас відстежувати місця російських “прильотів”, їхні наслідки та інформував про це російську спецслужбу.
Під час обшуку у жителя Херсона вилучили 2 ноутбуки та 6 телефонів із сім-картами різних операторів, на які він реєстрував фейкові акаунти, щоб приховати роботу на Росію, стверджують правоохоронці.м