Ваш донат допомагає нам працювати й далі — для Херсонщини та всієї України.

З початку місяця війська РФ запустили по Херсонщині майже 50 КАБів

Поширити:
21 серпня 2026 20:47
81
Херсон після авіаудару
Херсон після авіаудару, 2025 рік. Ілюстративне фото Олександра Андрющенка / "Вгору"

Окупаційні війська збільшують застосування авіації на Херсонщині. З початку серпня 2026 року по регіону випустили майже 50 керованих авіабомб, а в липні ця цифра сягнула майже сотні.

Про це журналістці “Вгору” повідомив речник 30-го корпусу морської піхоти ВМС ЗСУ Павло Дрогаль.    

“Кількість авіаударів не значить, що стільки ж було й авіаційних керованих бомб. Тобто літак може за один раз завдавати удари кількома КАБами”, – зазначив він.

За словами речника, у червні було 9 авіаударів, в липні – 26, з початку серпня – 19.

Окрім того, російські військові продовжують обстрілювати правобережжя Херсонщини з артилерії. Водночас, Павло Дрогаль зазначає: через знищення артустанов армії РФ, кількість ударів зменшується. Для порівняння, раніше за тиждень було 50-70 артилерійських атак, то зараз ця цифра коливається від 20 до 35 ударів.

  • За словами речника 30-го корпусу морської піхоти ВМС ЗСУ Павло Дрогаль, збивати КАБи складно, хоча українські військові частину таких боєприпасів знищують. Водночас найефективнішим способом протидії він назвав знищення літаків-носіїв. 
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів