Підтримати нас

Європарламент запустив процедуру покарання Угорщини за підрив демократії

12 вересня 2018 16:00
653
Поширити:

У Європарламенті абсолютною більшістю голосів підтримали порушення проти Угорщини процедури, що передбачає позбавлення країни-члена права голосу у зв'язку із можливим грубим порушенням засадничих демократичних цінностей ЄС.

За відповідний проект резолюції щодо «пропозиції закликати Раду ЄС застосувати ст. 7 Договору про Євросоюз у зв'язку із наявністю явного ризику серйозного порушення Угорщиною засадничих цінностей ЄС» європарламентарії проголосували у середу у Страсбурзі, повідомляє Укрінформ.

Стаття 7 Договору про Європейський Союз передбачає застосування до країни-члена санкцій, включаючи позбавлення права голосу у Раді ЄС, за порушення основоположних для Спільноти демократичних цінностей.

«Європарламент переконаний, що нинішній рівень корупції, недостатність прозорості та підзвітності щодо державних фінансів, а також неналежне витрачання та завищення вартості фінансових програм завдають шкоди фінансовим ресурсам ЄС в Угорщині; вважає, що це може становити порушення цінностей, визначених у ст. 2 Договору про ЄС, із наданням ордеру на застосування ст. 7 Договору про ЄС», - йдеться у резолюції.

Зокрема, у Європарламенті вважають, що Будапешт має серйозні проблеми відносно дотримання демократичних цінностей у таких сферах: функціонування конституційної та виборчої систем; незалежність судочинства; корупція та конфлікт інтересів; захист персональних даних; свобода висловлювання; свобода вищих освітніх закладів; свобода релігій; свобода об’єднань; право на рівне поводження; права меншин, включаючи ромів та євреїв; фундаментальні права мігрантів, шукачів притулку та біженців; соціально-економічні права.

«Нарешті, переважна більшість депутатів підтримали застосування ст. 7 Договору про ЄС, визнаючи, що Угорщина дуже далеко віддалилася від європейських цінностей. Ми більше не хочемо залишати це як є», - наголосив, у свою чергу, лідер європейських лібералів Гі Вергофстадт.

У Європарламенті вже назвали це голосування «історичним», адже це перше рішення, коли законодавчий орган ЄС підтримав застосування санкцій проти країни-члена.

Остаточне рішення щодо застосування санкційних процедур, зокрема й відносно позбавлення голосу Угорщини, має обговорити та підтримати Рада ЄС. 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів