Випускники з Херсонщини у 2026 році самостійно добиратимуться до пунктів складання національного мультипредметного тесту. Організованого підвезення, як раніше, не буде через безпекову ситуацію.
Про це в ефірі “Вгору” повідомив директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко.
Він пояснив, що нині будь-яке скупчення людей є небезпечним:
«Будь-які колони, будь-яке скупчення дітей — це небезпечна історія», - зазначив Кирпенко.
Тому кожен учасник сам планує маршрут і доїзд до пункту тестування. Для випускників із Херсона найближчими локаціями залишаються пункти у Миколаєві.
Учасники отримають запрошення-перепустку за 10 днів до тесту, де буде вказано місце проведення іспиту. Максим Кирпенко радить приїжджати заздалегідь:
«Якщо є можливість виїхати за день-за два ближче до локації проведення тесту, краще це зробити», - пояснює він.
Водночас українські випускники можуть складати НМТ і за кордоном. Щороку це роблять близько 20 тисяч учасників із приблизно 350 тисяч загалом.
«Більше 30 країн, де будуть створені пункти тестування, де будуть складати тестування наші діти», - розповів він.
Для дітей із тимчасово окупованих територій доступні пункти в Грузії, Вірменії, Азербайджані, а також у країнах Європи, США і Канаді. Водночас дистанційно скласти тест неможливо — потрібно бути фізично присутнім у пункті тестування.
Якщо учасник не зміг прийти на тест з поважної причини, він має три дні, щоб подати документи на додаткову сесію.
«Є 11 причин, які надають можливість дітям потрапити на додаткову сесію», - зазначив Максим Кирпенко.
Попри всі можливості, ризик не скласти тест для частини дітей залишається через складність і небезпеку виїзду з окупованих територій.