У День української піхоти, 6 травня, між Україною та Росією відбувся обмін полоненими. З полону повернули 205 українських військових, серед них бійці, які тримали оборону на Херсонському напрямку.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Зазначається, що серед звільнених є представники Військово-морських сил, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил ТрО, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України. В Україну повернули 3 офіцерів і 202 солдатів та сержантів. Вони брали участь у боях на Донецькому та Луганському напрямках, Запоріжжі, Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях. Також повернули захисників з гарнізону Маріуполя.
ДОПОВНЕНО. За словами начальника Херсонської обласної військової адміністрації Олександра Прокудіна, було звільнено — 9 військових з Херсонщини.
ДОПОВНЕНО. За даними Державної прикордонної служби України, з російського полону повернули 14 прикордонників: по двоє з Херсонського та Луганського загонів, четверо з Донецького, троє — із Сумського, а також з Харківського, Львівського і Могилів-Подільського прикордонних загонів.
"Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності", — повідомив Володимир Зеленський.
Омбудсман Дмитро Лубінець зазначив, що багато оборонців, які перебували в полоні з початку повномасштабного вторгнення, повернені тяжкохворими та пораненими.
За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, звільненим військовим нададуть медичну допомогу та лікування, необхідні речі, одяг, засоби гігієни. Також виплатять грошове забезпечення за час перебування в полоні та одноразову матеріальну допомогу.
"Визволені Оборонці матимуть змогу пройти реабілітацію та реінтеграцію після тривалої ізоляції у російській неволі" — йдеться у дописі штабу.