Підтримати нас

У Варшаві розберуть пам'ятник Подяки радянським солдатам

Автор статті
17 серпня 2018 16:00
662
Поширити:

У 2018 році буде розібраний пам'ятник Подяки солдатам Радянської Армії, що розміщений у Скаришевському парку Варшави.

Про це повідомляє Польське Радіо із посиланням на Маріуша Буркацького з Управління з озеленення у Варшаві.

"Цього року буде розібраний пам'ятник Подяки солдатам Радянської Армії, що знаходиться в Скаришевському парку у Варшаві", - йдеться у повідомленні.

За словами Буркацького, його передадуть Інституту національної пам'яті Польщі. Елементи монумента повинні потрапити в Музей холодної війни у селі Подборско неподалік Щеціна в Західнопоморському воєводстві.

Експозиція Музею в Подборско розташована в приміщеннях радянських складів атомної зброї. У період комуністичної Польщі цей об’єкт був секретним і перебував під особливою охороною. Про його існування було відомо трохи більше 10 людей. Його побудували польські солдати в 1976-1969 роках, а в 1970 році об'єкт був переданий радянській стороні. Інститут національної пам'яті планує там створити постійну виставку на площі 300 гектарів.

Як повідомляє Польське Радіо, польське Управління, яке відповідає за демонтаж і транспортування пам'ятника, вже отримало на це дозвіл від реставратора пам'ятників старовини і шукає підрядника для виконання відповідних робіт.

Зазначається, що пам'ятник Подяки солдатам Радянської Армії мали намір спочатку передати Музею історії Польщі, але виявилося, що там для нього немає місця. 

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ