Підтримати нас

Скільки людей залишилося в окупованій Старій Збур'ївці на Херсонщині

17 квітня 2024 16:45
353
Поширити:
Фото Олександра Корнякова\обстріл Херсона 5 січня 2023 року

В окупованій Старій Збур’ївці Голопристанської громади Херсонської області залишилося до 500 людей. 

Про це у коментарі Медіаплатформі “Вгору” повідомила начальниця Голопристанської військової адміністрації Світлана Лінник.

“Ситуація надскладна, оскільки жителі села не мають можливості придбати якісь продукти, тому що російські окупанти заборонили працювати торговельним закладам (магазинам)”, – розповіла очільниця. 

Також у Новій Збур'ївці на Херсонщині окупаційна влада періодично забороняє торгівлю. Крім того, останнім часом повідомляють про примусову евакуацію, додала Світлана Лінник. 

  • 27 лютого 2022 року Голу Пристань та громаду окупували російські війська. Після підриву російськими окупантами Каховської ГЕС 6 червня 2023 року, Гола Пристань була затоплена на 85 відсотків. Орієнтовно до 50% затоплених будинків непридатні для проживання. У місті окупаційна влада не діставала тіла загиблих з-під завалів будинків, які зруйнувала повінь.
  • За офіційними даними, які відомі українській владі, у Голій Пристані загинуло 10 людей, проте реальна кількість загиблих може бути значно більшою. Жителів Голопристанської громади, будинки яких були затоплені чи зруйновані, російські окупанти розмістили в базах відпочинку на окупованій Херсонщині, що призначені для проживання влітку. 
  • Відомо, що в окупованій Голопристанській громаді орієнтовно проживає до 10 тисяч людей. У Голій Пристані залишилося до трьох тисяч населення.
  • У Кардашинці та Коханах Голопристанської громади Херсонської області світла немає майже рік, в Старій Збур'ївці – майже місяць. Також другий тиждень відсутнє електропостачання в Малих Копанях і частині Гладківки. 

Підтримайте незалежну журналістику. Долучайтеся до спільноти "Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів