Підтримати нас

"Шпигунське кубло": Греція звинуватила Росію у підкупі, шпигунстві та втручанні у свої справи

11 серпня 2018 15:59
799
Поширити:

Міністр закордонних справ Нікос Кодзіас  запевнив Росію, що Греція не буде миритися з підривом своєї зовнішньої політики

Греція публічно звинуватила Росію у спробі підкупу своїх державних службовців і втручанні в свої внутрішні справи.

Про це повідомляє Новий час з посиланням на The Guardian.

13 липня Греція вислала двох російських дипломатів і заборонила в'їзд іще двом через втручання у внутрішні справи країни. Зокрема, росіян звинуватили у фінансуванні груп, що протестують проти угоди з Македонією про перейменування. Угода мала розблокувати процес вступу балканської країни в НАТО.

У відповідь на дії Афін Москва у понеділок видворила двох грецьких дипломатів.

У п'ятницю міністр закордонних справ Греції Нікос Кодзіас назвав дії Росії "суперечливими і такими, що вимагають аналогічної відповіді". За його словами, Росія не назвала доказів провини грецьких дипломатів на відміну від грецької сторони, яка їх висунула.

"Ми хочемо нагадати нашим російським друзям, що жодна країна у світі не буде миритися з підкупом її чиновників, підривом своєї зовнішньої політики і втручанням у внутрішні справи," - заявив міністр.

Афіни також відмовили у візах представникам російської православної церкви, які збиралися відвідати чоловічий монастир на горі Афон у північній частині країни. Згідно з повідомленнями представників грецької влади, Росія перетворила духовний центр православ'я в "шпигунське кубло" і центр зі збору розвідувальної інформації, а також проводила інтенсивне фінансування монастирів по всьому півострову.

Росія відкрито виступила проти вступу Македонії в НАТО. Численні повідомлення рясніли інформацією про спробу Росії дати хабара високопосадовцям у міністерстві оборони і розвідки, аби завадити цьому процесу. Громадський референдум у Македонії має відбутися у вересні.

 

Крім того, російських дипломатів звинувачували у фінансуванні крайніх правих націоналістичних рухів і розігруванні карти єдиновір'я та приналежності обох країн, Греції та Росії, до православ'я.

 

Підтримайте незалежну журналістику. Долучайтеся до спільноти "Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів