Підтримати нас

Що робити, коли в лікарні порушують ваші права

Vgoru
Автор статті
27 березня 2019 05:09
581
Поширити:

Кожен пацієнт, який постраждав від дій працівників медзакладів, має право оскаржити неправомірне рішення й отримати компенсацію. 

Нестиме відповідальність завжди заклад охорони здоров'я чи лікар-підприємець.

Оптимальний варіант - зареєстрована заява, яка зобов'язує установу надати відповідь, написала у Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Пацієнти, яким виповнилось 18 років, можуть захищати свої права особисто, через представника або ж колективно (скаргу подає група людей). Неповнолітні чи недієздатні особи - через законних представників.

"Тож якщо особисто приносите заяву, попросіть зареєструвати її, а якщо надсилаєте поштою, то рекомендованим листом чи з повідомленням про вручення. Якщо звернення надсилається електронною поштою, то треба вказувати електронну адресу, на яку має прийти відповідь - це вимога Закону України "Про звернення громадян", - каже Супрун.

У заяві необхідно вказати прізвище, ім'я, по батькові повністю, місце проживання, суть питання і чітке формулювання прохання чи вимоги, підпис і дату. Із письмовою заявою/скаргою можна звернутись до головного лікаря і попросити її зареєструвати. Якщо не вдалося владнати ситуацію, необхідно так само звернутись у департамент/управління охорони здоров'я міста чи області. Також можна зателефонувати на гарячу лінію місцевих органів виконавчої влади чи уряду за номером 1545.

Звернення, які не потребують додаткового вивчення, розглядаються до 15 днів, а складніші - до 30 днів. Звернення, вивчити обставини яких неможливо у 30-денний термін - до 45 днів.

За словами Супрун, будь-який громадянин має право подати заяву про проведення клініко-експертної комісії в міських, районних, обласних департаментах охорони здоров'я, а також КЕК МОЗ України. Такі комісії контролюють якість надання допомоги і розглядають усі випадки, в яких може йтися про неналежну допомогу пацієнту - від випадків з розбіжністю діагнозів до летальних.

Якщо пацієнт не погоджується з рішенням, яке він отримав після своєї скарги, він може звернутися до органу або посадової особи вищого рівня. Наприклад, якщо не вдалося владнати ситуацію на рівні головного лікаря - подати скаргу до місцевого департаменту охорони здоров'я. Звертатися можна протягом місяця після ознайомлення з рішенням.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ