Служба безпеки України заочно повідомила про підозру в колабораціонізмі 45-річному Вадиму Поліщуку – колишньому голові селищної громади Асканія-Нова Каховського району Херсонської області.
Про це повідомив Центр журналістських розслідувань із посиланням на текст підозри та інші джерела.
За даними слідства, восени 2023 року Поліщук обійняв посаду першого заступника голови окупаційної адміністрації Нижньосірогозької селищної громади Генічеського району. У разі відсутності голови окупаційної адміністрації він виконує його обов’язки.
На займаній посаді він відповідає за питання економіки, підприємництва, торгівлі, цивільної оборони, надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи, внутрішньої політики, фінансів і муніципального контролю.
Слідчі встановили, що Поліщук брав участь у засіданнях сесій окупаційного органу самоврядування та у всеросійській пропагандистській акції “Ялинка бажань”.
Йому загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
До 2020 року Поліщук був заступником селищного голови Чаплинки, мав юридичну освіту і був депутатом Чаплинської районної ради сьомого скликання. У 2020 році його обрали головою селищної громади Асканії-Нова від партії “ОПЗЖ”. Більшість депутатів цієї ради також були представниками цієї політичної сили, йдеться у матеріалі.
У серпні 2023 року Вадим Поліщук добровільно склав повноваження селищного голови. Разом із ним звільнилася секретар селищної ради Оксана Василишина, яка також перейшла на службу до окупаційної адміністрації.
Перед призначенням у Нижні Сірогози Поліщук очолював один із відділів окупаційної адміністрації Чаплинки, де займався питаннями архітектури, земельних ресурсів і комунального майна.
У травні 2023 року ЦЖР вдалося поспілкуватися з Поліщуком. Тоді він заперечував офіційне працевлаштування в окупаційних структурах, але визнавав, що надає юридичну допомогу приватним підприємцям.