Підтримати нас

Через старий наказ МВС п'яні водії уникають відповідальності

Автор статті
25 серпня 2018 08:05
875
Поширити:

Суди виправдовують нетверезих водіїв, посилаючись на Наказ МВС від 1 березня 2010 року про дозволені моделі алкотестерів.

Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для програми “Наші Гроші з Денисом Бігусом”.

Патрульна поліція в Україні загалом використовує дві моделі алкотестерів - Драгер 6810 і Драгер 6820. Проблеми виникають із другим. Судді неодноразово не приймали покази моделі Драгер 6820 як допустимий доказ.

Підставою для виправдання водіїв судді вказують Наказ МВС №33 від 1 березня 2010 року, який затверджує перелік алкотестерів, дозволених для використання правоохоронцями. В цьому переліку є модель 6810, але моделі 6820 - немає.

У патрульній поліції таку практику суддів вважають неправильною, бо у 2010 році Наказ видавали не для патрульних, яких тоді ще не було, а для Державтоінспекції.

“Патрульна поліція не є правонаступником Державтоінспекції МВС, і взагалі такий орган більше не існує. Тому дана інструкція не розповсюджується, на мою думку, на діяльність патрульної поліції”, - сказав журналістам BIHUS.Info Олексій Білошицький, перший заступник керівника Департаменту патрульної поліції.

Олексій Білошицький, перший заступник керівника Департаменту патрульної поліції.

Такої ж думки дотримується і Михайло Камєнєв, експерт Асоціації УМДПЛ, яка моніторить дотримання прав людини правоохоронними органами.

“Те, що суди цей Наказ застосовують - це проблема цих судів, що вони посилаються на документ, який абсолютно не релевантний для цих правовідносин”, - додає він.

В цілому практика судів щодо показників Драгера 6820 не є однозначною чи послідовною. Як з’ясували журналісти BIHUS.Info, навіть один і той самий суддя може в одному випадку визнавати показники цього алкотестера доказом, а в іншому - ні.

Так зробила, наприклад, суддя Солом’янського райсуду м. Києва Марія Зелінська. Приймаючи рішення у справі племінника Головного військового прокурора, Андрія Матіоса, вона визнала його невинним у нетверезому водінні. Однак через декілька місяців вона ж визнала винним іншого водія, вказавши показники Драгера 6820 серед доказів першим.

Суддя Марія Зелінська

Схожу історію журналісти BIHUS.Info виявили у судді Печерського райсуду Володимира Карабаня. В усіх справах, в яких стан сп’яніння водіїв зафіксовано приладом моделі 6820, він відправляє протоколи патрульних “на дооформлення”. Але одного разу, у справі товариша Генпрокурора Луценка, Ярослава Максимця, він просто закрив адміністративне провадження.

Суддя Володимир Карабань.

Для того, щоб українські судді не могли вдаватися до такої практики, найпростіше було б скасувати або змінити Наказ МВС 2010 року. Олексій Білошицький запевняє, що в Департаменті патрульної поліції вже ведуть роботу в цьому напрямку. Але коли такі зміни відбудуться, він уточнити не зміг, сказавши: “Я думаю, що це буде незабаром”.

На сьогодні управління патрульної поліції на місцях продовжують закуповувати Драгери моделі 6820 у невеликих кількостях. Остання велика закупівля, яку вдалося знайти журналістам BIHUS.Info, відбулася у 2015 році. Тоді Управління ДАІ у м. Києві купило 200 Драгерів 6820 за 7,6 млн грн. Хоча Наказ МВС, у якому такої моделі алкотестерів не було, Державтоінспекції точно стосувався напряму.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ