fbpx
Вхід

На Полтавщині з’являться поліцейські станції

Жанна Ахіджанян, керівниця дільничних офіцерів поліції у Полтавській області. Фото Людмили Чванько Жанна Ахіджанян, керівниця дільничних офіцерів поліції у Полтавській області.

У Полтавській області скоро з’являться поліцейські станції. Про це повідомила Жанна Ахіджанян, начальниця дільничних офіцерів поліції, на круглому столі «Як забезпечується безпека у громадах», що відбувся 27 лютого у Полтаві. Нагадаємо, що на заході обговорювали перспективу появи шерифів на Полтавщині.

Гроші на створення виділятимуть громади

За словами Жанни Ахіджанян, поліцейські станції створюватимуться за фінансової підтримки громад (з місцевого бюджету). Зарплату дільничний отримуватиме від держави.

Згідно з новим наказом №650, у нас мають створюватися поліцейські станції. Це приміщення, де перебуває дільничний офіцер поліції. Де він взагалі проводить свій час. Зранку він не йде на нараду у райвідділ, а проводить свій робочий час на поліцейській станції… Він буде озброєним, - каже Жанна Ахіджанян.

Поліцейська станція буде обладнана технікою, камерами відеоспостереження. Дільничний зможе спостерігати за тим, що відбувається у населеному пункті.

На поліцейській станції буде місце для шерифа

Як пояснює Сергій Гавловський, заступник начальника відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності ГУ НП в Полтавській області, на станції буде кабінет дільничного офіцера поліції, робоче місце групи реагування патрульної поліції (ГРПП) і робоче місце інспектора з ювенальної превенції. Також там має бути представник громадського формування з охорони правопорядку. Або, якщо будуть – це шерифи, про яких ішлося на круглому столі.

На повідомлення про злочини і правопорушення реагує патрульна поліція (ГРПП), яка також перебуває на поліцейській станції. І коли людина прийде звернутися до дільничного, він буде постійно на своєму робочому місці. Він буде координувати наряди патрульної поліції, - зазначає Сергій Гавловський.

Перша поліцейська станція з’явиться у Карлівському районі

За інформацією Жанни Ахіджанян, перша така станція з’явиться у Карлівському районі. Тамтешня влада пішла назустріч.

Як повідомляє сайт полтавського телеканалу Місто, ця станція у майбутньому має обслуговувати 7 сіл Ланнівської ОТГ.

За словами Сергія Гавловського, поліцейські станції у цьому році планують відкрити у Зіньківському районі та Глобинському. Звичайно, якщо громади погодяться.

Що про «поліцейські станції» говорить закон

Згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ №650 «Про затвердження Інструкції з організації діяльності дільничних офіцерів поліції», поліцейська станція – це службове приміщення, що надається дільничному офіцеру поліції (ДОП) для виконання покладених на нього завдань із забезпечення правопорядку в межах поліцейської дільниці.

Для належного виконання службових обов’язків ДОП (у разі необхідності) надаються службові приміщення (поліцейська станція) в межах визначеної поліцейської дільниці.

При розгляді питання про виділення службового приміщення під поліцейську станцію враховується можливість розміщення в ньому для спільної роботи ДОП, його помічника, працівників ГРПП (груп швидкого реагування) та представників громадськості, забезпечення належними умовами для виконання покладених на них завдань.

Приміщення поліцейської станції забезпечується:

1) необхідною оргтехнікою та витратними матеріалами до неї, можливістю формувати та користуватися базами даних, що входять до ЄІС МВС, та мережею Інтернет, металевою шафою (сейфом) для зберігання службової документації, стаціонарними засобами зв’язку та спеціальними засобами індивідуального захисту;

2) табличкою із підсвічуванням з написом «Поліцейська станція» та із зазначеними на ній телефонами ДОП та чергового територіального (відокремленого) підрозділу поліції;

3) меблями (столи, стільці, шафи для одягу та паперів) та інвентарем (інформаційні стенди, сейфи, вогнегасники, індивідуальні аптечки);

4) службовою документацією (настінний план поліцейської дільниці, контрольно-наглядова справа поліцейської дільниці, Журнал, ця Інструкція, нормативно-правові акти МВС, які регулюють діяльність поліції, організаційно-розпорядчі акти Національної поліції України);

5) спеціальною юридичною літературою.

6) Для виконання покладених на ДОП завдань відповідно до законодавства України ДОП забезпечуються автомобільним транспортом.

P.S. Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее