Вхід

MKU

Пил або життя — херсонці вийшли на мітинг під скандальний завод

Рекомендовані Викиди пилу отруюють життя херсонців вже більше місяця. Всі фото Дмитра Багненко Викиди пилу отруюють життя херсонців вже більше місяця.

Скандал навколо заводу «Мікрон» біля річки Кошової набуває дедалі більшого розголосу. Мешканці навколишніх будинків та й навіть з прилеглого мікрорайону «Острів» вийшли на мітинг під ворота підприємства.

До газети звернулася Юлія Тищенко, відома в Херсоні екоактивістка. За її словами, вже близько місяця повітря біля залізничного мосту через річку Кошову постійно забруднюється викидами із заводу «Мікрон», що виробляє сухі будівельні суміші. Хмари пилу досягають навіть багатоповерхівок, що розташовані за кілометр від підприємства на «Острові».  Юлія запросила журналістів газети прийти на мітинг, що організували місцеві мешканці. Вони вже зневірились, що проблему вдасться вирішити зверненнями до органів влади. Як розвивалися події під час акції — дивіться у відео:

Як відзначив депутат Корабельної райради Віктор Сухокобилін, наразі  підприємство   поки що  начебто не працює, а вся поточна робота — це перевірка потужностей  та налагодження виробництва. Тому до Державної екологічної інспекції ніякі документи не подавались, а оцінка впливу на довкілля (ОВД) тільки розробляється. Нагадаємо, ОВД — це обов’язковий пакет документів, який повинно розробити та затвердити кожне підприємство перед початком своєї роботи. Згадуючи перебіг подій, Сухокобилін зазначив, що спочатку підприємство взагалі працювало без труби, через яку мала відводитися пилюка, і вона густим шаром вкривала все навколо. Наразі ситуації змінилась лише в тому, що пил по трубі піднімається вище, але - так само застилає все навкруги.

Сліди пилу, що встигли зняти місцеві.

За словами  мешканців, керівник підприємства Костянтин Томілін обіцяв поставити фільтри для вловлювання пилу до 14 серпня. Але цього так і не сталося, тож люди стали збирати підписи до Держекоінспекції з вимогами перевірити підприємство. До обурених мешканців вийшов представник керівництва заводу, але відмовився спілкуватися за присутності преси, назвавши події «цирком».

Проте цю ситуацію  херсонці «цирком» аж ніяк не вважають. Представника заводу та водія фури, що приїхав з матеріалами для виробництва, ледь не побили. Бо люди розуміють, що забрудненим повітрям   дихати небезпечно.  Недарма проблему забрудненого повітря Всесвітня організація охорони здоров’я поставила в авангарді глобальних загроз людства. А тверді фракції займають перше місце серед основних забруднювачів. Онкологічні захворювання та провокація неінфекційних захворювань (а це цукровий діабет або хвороби серцево-судинної системи) — ось наслідки, під ударом яких наразі опинилися херсонці. Тож наступний крок за місцевою владою: чи буде вона й надалі ігнорувати здоров’я та життя містян і захищати їх право на чисте повітря.

P.S. Виготовлення цього матеріалу в рамках проекту «Місцева демократія» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее