Росіяни обстріляли один із найстаріших навчальних закладів Херсона. Фото

Учора, 11 травня, російські військові обстріляли гімназію №20 у центрі Херсона. 


Будівлю також обстрілювали  на початку 2023. Тоді понівечели стіни, шкільні класи та вибило вікна.

За словами начальника Херсонської міської військової адміністрації, після останнього обстрілу гімназія майже повністю знищена.

Цей навчальний заклад один із найстаріших на півдні України. Його відкрили ще в березні 1815 року, як чоловічу гімназію. Кілька десятків років гімназія розміщувалася в різних будівлях міста. Лише 1 вересня 1864 року почалися заняття у власній будівлі, яку розташували на вулиці Соборній. Її побудували за проєктом відомого на той час архітектора Людвіга Тоннеса. На будівництво витратили величезну суму — понад 130 тисяч рублів (для порівняння, кілограм картоплі коштував 2 копійки, а кілограм пшона — 9 копійок). 

Спочатку гімназія була чотирикласною, а потім стала восьмикласною. Її випускники могли викладати в реальних училищах, прогімназіях або бути домашніми вчителями. Після Жовтневого перевороту та встановлення влади більшовиків у Херсоні в приміщенні гімназії відкрили спочатку фабрично-заводську школу № 42, а потім школу № 14. Уже після Другої світової війни вона стала спочатку школою № 20, а в 1991 році отримала статус гімназії.

Читайте наш матеріал про те, як архітектурні пам'ятки Херсона, які пережили кілька революцій та війн, після обстрілів зникають із мапи міста.