Підтримати нас

Маніпуляція карантином вихідного дня від Ігоря Колихаєва

23 листопада 2020 10:50
2,993
Поширити:

З 13 листопада в Україні набули чинності зміни до постанови №641, що стосуються посилення протиепідемічних заходів на всій території України та запровадження карантину вихідного дня.

14 листопада, тоді ще кандидат у мери Херсона, а зараз уже переможець виборів Ігор Колихаєв на своїй особистій сторінці у Фейсбуці поділився своїми думками з приводу карантину вихідного дня. 

ТЕЗА: “Двома руками підтримую мерів Дніпра, Львова, Мукачева, Черкас, Тернополя, Рівного, Житомира та інших, які відмовилися брати участь в цьому божевіллі... Нестандартно зробив виконком Львова, оголосивши суботу та неділю до кінця листопада робочими днями. Таким чином, офіційно працює все місто. Я вчинив би так само”.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

Відповідно до Статті 29 Закону “Про захист населення від інфекційних хвороб”:  карантин встановлюється та скасовується Кабінетом Міністрів України. Завданням місцевого самоврядування є забезпечити його виконання на місцях. Скасувати карантин не в повноваженнях міського голови. 

Тому, незважаючи на те, що міська влада деяких міст відмовилася дотримуватися "карантину вихідного дня", поліція проводила рейди та оштрафувала всіх, хто не дотримувався карантину.

Як повідомляється на сайті Національної поліції, було закрито більш ніж 1,5 тисячі закладів торгівлі, майже 800 закладів харчування, близько 30 нічних клубів та 20 спортзалів, складено майже 2000 адмінпротоколів за порушення карантину на відповідальних осіб, розпочато 9 кримінальних проваджень. 

В Україні передбачена відповідальність за порушення карантинних обмежень у вигляді штрафів від 34 тисяч до 170 тисяч гривень, які накладаються на посадових осіб та підприємців. А громадяни, які відвідують заклади всупереч карантину, несуть адміністративну відповідальність. Тому дії місцевої влади скоріш наражають підприємців на небезпеку отримати штрафи, що перевищують прибуток, який вони втрачають за вихідні. 

До того ж, фразу Ігоря Колихиєва  “Я б вчинив так само” можна вважати прихованою агітацією, а пост написаний за день до виборів, у день тиші.

З цікавого, 17 листопада відбулося засідання Верховної ради України, де депутати голосували за проєкт Постанови про рішення Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року № 1100 щодо посилення протиепідемічних заходів (№4381). В Постанові вказано: “Рекомендувати Кабінету Міністрів України ... переглянути обмежувальні заходи, встановлені Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22 липня 2020 року №641 із наступними змінами, з метою пом'якшення обмежень із заборони у вихідні дні…”. Проєкт не прийняли: "за" ухвалення проголосувало лише 149 нардепів за необхідної кількості 226. На сайті Верховної Ради у поіменному голосуванні вказано, що Ігор Колихаєв, який є народним депутатом “не голосував” за дану Постанову. 

Висновок:

Отже, Ігор Колихаєв маніпулює на темі карантину вихідного дня кажучи, що він би не запроваджував його, що не входить у компетенцію міського голови. До того ж вже скоро він займе посаду мера Херсона і, якщо карантин вихідного дня ще буде у силі, стане зрозуміло, яке рішення він прийме з цього приводу. 

«Матеріал підготовлено в рамках проєкту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах». За підтримки фактчек-проєкту «БезБрехні».

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів