Підтримати нас

Агент Сальдо проти Британії: як окупанти імітують контррозвідувальну діяльність

Автор статті
24 лютого 2024 16:00
954
Поширити:

Медіа окупованої Херсонської області та Росії вибухнули заголовками про те, що колаборант Сальдо разом із ФСБ нібито викривають роботу британських шпигунів на Херсонщині. Медіаплатформа “Вгору” розбирається. 

У чому справа

Наприкінці лютого в російських медіа з’явилося відео з чоловіком на ім'я Сергій Чебукін, який проживає в окупованій Новій Маячці. За його словами, він має проукраїнську позицію та веде проукраїнські сторінки. Сергій розповів співробітникам ФСБ РФ, які незаконно перебувають на території України, про спілкування зі Світланою, яка зараз мешкає у Великій Британії та допомагає українським біженцям. 

Світлана написала Сергію, що почала спілкуватися з урядовою організацією “Британська рада”. Сергій впевнений, що саме ця організація попросила Світлану написати наступне повідомлення. 

На жаль, мусимо розчарувати як Сергія, так і співробітників ФСБ РФ. Це повідомлення із каналу “Николаевский Ванек” саме від 27 липня 2023 (саме така дата стоїть у повідомленні від міфічної Світлани). І ніяк не пов’язане з Британською радою. 

Окупаційні сили Росії  на тимчасово  загарбаних територіях тероризують місцеве цивільне населення Херсонщини, а російські пропагандисти в найкращих радянських традиціях розповідають про “британських шпигунів” і МІ-6 та малюють із Сальдо активного борця з ними. 

Якщо ви хочете допомогти боротьбі з російськими загарбниками

 Хочемо поділитися порадами активістів із Жовтої стрічки, що активно діють у тилу ворога. Отже, як безпечно допомагати Збройним силам України.  

 • Вміст месенджерів має бути безпечним для вас у випадку затримання:
   
 1. Пости: видаліть усі проукраїнські пости з соцмереж. Не забувайте, що ваші лайки свідчать, що ви підтримуєте певний пост. З ваших соціальних мереж має бути неможливо зчитати вашу підтримку ЗСУ.
 2. Повідомлення: Іноді простіше почистити чат (не лінуйтесь це робити, це важливо!), іноді тимчасово видалити месенджер.

Як бачимо, будь-яке листування з українцями, що виїхали за кордон, може бути підозрілим для окупантів та загарбників. 

 • Увімкніть налаштування повідомлень так, щоб на заблокованому екрані не висвічувалися повідомлення, які надходять. 
 • Час від часу копіюйте та видаляйте з телефону інформацію, файли та програми, які можуть скомпрометувати вас або ваших знайомих під час можливого затримання.
 • Після цього ви можете надсилати інформацію в боти та чати. Не забувайте: видаляти після КОЖНОЇ ВІДПРАВКИ в бот, фотографії, які ви надіслали або на яких є росіяни чи координати. Видаляйте також прохання скинути інформацію в бот (як бачимо на прикладі повідомлення Світлани – воно мало б бути видалено негайно). 
 • Маючи переважно російські телеграм-канали, (ви маєте бути підписаними на щось, наприклад на кілька колаборантських новин та ще живих колаборантів - Сальдо), вийдіть із підписок українських телеграм-каналів або залиште 2-3 українських (“дивлюся, чё там у хохлов”). 
 • Перевіряйте інформацію, яку  зберігаєте у “Збережено” в Телеграм.
 • Поводьтеся спокійно – нібито прийняли “російську владу” та не видавайте своєю поведінкою свого ставлення до окупантів. 
Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ