Підтримати нас

Фейк про фейкову карикатуру на контрнаступ ЗСУ на «обкладинці німецької газети»

Vgoru
06 липня 2023 14:58
1,095
Поширити:

Останнім часом роспропаганда не залишає спроб дискредитувати контрнаступ ЗСУ, користуючись як проплаченою дезінформацією у Facebook, так і візуальними фейками. Зокрема, підробленими обкладинками популярних західних медіа. Фактчекери ресурсу  "Без брехні" пояснюють, чому це брехня та дискредитація контрнаступу України.

Днями російські і проросійські телеграм-канали дружно розмістили начебто нову обкладинку німецької газети Handelsblatt, де зображений знищений український танк з підписом: «Це не контрнаступ – це кривавий краш-тест». https://surl.li/isvrv

Сміттярки поширили зображення з таким меседжем: «За допомогою сатири німецькі ЗМІ намагаються пояснити те, що заборонено говорити відкрито».

Далі читайте, чому це чергова брехня та дискредитація контрнаступу України.

У телеграмі російські канали поширили фейкову обкладинку німецького ділового видання Handelsblatt, на якій дата публікації – вихідні 23-25 червня цього року, номер – 119. Проте цю брехню легко розвіяти, зайшовши на сайт газети.

Такого зображення за вказаною датою там і близько немає. Натомість бачимо під цим номером іншу обкладинку – з заголовком «У кліматичній пастці». Оригінал прикріплюємо до допису. https://surl.li/iswnf

Цей фейк нагадує нам про те, що роспропаганда вже взяла за звичку підробляти обкладинки відомих європейських видань. І останнім часом відстежується тенденція дискредитації саме українського контрнаступу у такий спосіб.

Як ми вже повідомляли наприкінці травня, фейкороби поширили карикатуру під виглядом обкладинки номера іспанського сатиричного журналу  El Jueves. На ній зобразили хробаків, що глузують з перспектив українського контрнаступу. https://surl.li/iswnw

Підробили пропагандисти й обкладинку французького тижневика «Courrier International», присвячену українському контрнаступу. На ній українські військові на чолі із Валерієм Залужним нібито пливуть річкою, а керує човном чоловік у чорному плащі, який скидається на образ смерті у казках. https://surl.li/iswnu

ВИСНОВКИ

  • Роспропаганда продовжує використовувати створення фейкових обкладинок західних ЗМІ як один із інструментів пропаганди, щоб дискредитувати нашу державу, зокрема контрнаступ ЗСУ.
  • Такими вкидами росіяни хочуть показати, що Захід намагається відмовити Україну від звільнення своїх територій і лякає величезними втратами. Однак підстав вважати, що союзники висміюють контрнаступ ЗСУ, немає.

 Матеріал підготовлено виданням «Брехунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів