Підтримати нас

Фейкова російська реклама, для якої використали фото української волонтерки

Бушковська Наталія
Автор статті
22 лютого 2024 16:00
1,038
Поширити:

В мережі Інстаграм росіяни активно поширили брехливу рекламу про заробіток на криптовалютах. Все б нічого, але проілюстроване це повідомлення парою з Харкова, яка втратила житло після нещодавнього російського обстрілу, хоча мова у повідомленні йде про… Бєлгород. Цей вкид було поширено з багатьох різних акаунтів. Проте, кремлівські фейкороби у цій рекламній розсилці як завжди збрехали… двічі. Про деталі фейку – далі у матеріалі "Без Брехні".

По-перше, пропаганда вклала у так зване рекламне повідомлення наратив, про те, що нібито Збройні сили України обстрілюють цивільні будинки у російському Бєлгороді. Хоча, як показали реальні події, саме уламки російських ракет, а інколи й цілі ракети, некеровані літаки потрапляли у житлові будинки й у тому ж Бєлгороді та інших містах РФ. Тож меседж про «зруйнований» будинок сім’ї у Бєлгороді – трюк пропаганди й не більше.

По-друге, і головне – на фото зображена не російська «сім’я», а родина волонтерки Анастасії Овчаренко.

Анастасія Овчаренко, волонтерка і мешканка п’ятиповерхівки в Харкові, в яку влучила російська ракета, дивом врятувалася. Її домівки більше немає, але вони з донькою і чоловіком залишилися живі.

«Це той самий випадок, коли активна допомога армії, волонтерство в прямому сенсі можуть врятувати життя. Бо якби не ця автівка і не необхідність переганяти її далі на Київ, ми б всі спали у квартирі, коли туди прилетіла ракета», – розповідає Овчаренко.

Росіяни використали кадр з відео журналіста харківського медіа «Накипіло» Павла Пахоменка для ілюстрації свого фейку. Воно стало вірусним після російського удару по житловому будинку Харкова.

Ці кадри можна переглянути ТУТ

  • Слід нагадати, що це вже далеко не перший й скоріш за все не останній випадок крадіжки росіян того, як ми документуємо їхні ж злочини. Нагадаємо, що росіяни видавали за свої роботи української художниці Беати Куркуль. Тоді для своєї пропаганди росіяни використали картину 2014 року.
  • На ній український прикордонник Харківського прикордонного загону Євген Гладков тримає на руках свою маленьку доньку Дашу. Так художниця вирішила підбадьорити чоловіка, який отримав поранення на пункті пропуску «Красна Талівка».

P.S. Матеріал розміщено в межах ініціативи Мережа проєктів з протидії дезінформації.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ