Чи “прозоре” Prozorro в Херсоні?

До Дня міста, 19 вересня, в Херсоні міський голова Ігор Колихаєв відкрив спортивний майданчик на території парку "Херсонська фортеця".

Комплекс складається з трьох секцій - футбольне поле, поле для волейболу-баскетболу, силовий блок - вуличні тренажери. Загальна площа - 3,5 тисячі кв.м., 1200 кв.м. штучної трави, 2200 кв.м. поліуретанового покриття.

Як повідомили на сайті міськради, під час відкриття виступив головний забудовник майданчика Сергій Крецу, який є керівником ТОВ "ПОДІЛЮКС-ПІВДЕНЬ" з Одеси:

Ще ніколи в житті ми не будували так швидко: від початку робіт до здачі в експлуатацію минув лише місяць….

Тобто можна допустити, що реконструкція почалася у середині серпня, хоча офіційної інформації про початок робіт ми не знайшли.

Про встановлення спортивного майданчика 11 вересня написала у Фейсбуці начальниця Інспекції з контролю за благоустроєм та санітарним станом Херсона  Олена Мазур, і вже тоді у коментарях херсонці почали питати про проведення тендеру: чому роботи вже йдуть повним ходом, а переможця ще не обрали? Відстежити процес тендеру на цьому об'єкті містяни змогли завдяки реформі державних закупівель. Адже, починаючи з 2016 року, кожний українець може слідкувати за проведенням тендерів через систему Prozorro*. Ми перевірили - чи дійсно це так.

Тендер на “Проєктно-кошторисну документацію на "Капітальний ремонт елементів спортивної інфраструктури із облаштуванням штучного покриття в парку Херсонська фортеця у місті Херсоні" провели 6 серпня. У цей же день  відбувся аукціон, який виграла фізична особа-підприємець Панік Максим Володимирович. Вартість послуги - 49 254,82 грн. Строки постачання товарів, виконання робіт чи надання послуг у тендері аж 31 грудня 2021.

А тепер найцікавіше. Тендер на “Капітальний ремонт і реставрація (Капітальний ремонт елементів спортивної інфраструктури із облаштуванням штучного покриття в парку Херсонська фортеця у місті Херсоні)” оголошували три рази: перший раз його оприлюднили 13 серпня та скасували через “невірне зазначення очікуваної вартості закупівлі”, другий тендер оприлюднено у цей же день, але торги не відбулися, бо подався лише один учасник.

І от третій, де, нарешті, обрали переможця, був оприлюднений на Prozorro лише 30 серпня. Замовником виступає Комунальне підприємство “Парки Херсона” Херсонської міської ради, сума - 6 417 050,40 грн. 

У тендері взяли участь дві компанії, ТОВ "ПОДІЛЮКС-ПІВДЕНЬ" та ТОВ "ОДЕСМІСЬКБУД". Аукціон провели лише 16 вересня, за два дні до відкриття об'єкта, на якому планується проведення робіт переможцем тендеру! 

І забудовник, який уже провів роботи... програв! Переможцем офіційно стало ТОВ “Одесміськбуд”, яке пообіцяло зробити капремонт за 6 416 940 грн. За даними офіційного ресурсу Міністерства юстиції - Єдиного реєстру юридичних та фізичних осіб, - це товариство належить одеситу Юрію Воронову, а керує підприємством -  Володимир Маляров. 

Як бачимо, на жаль, у Херсоні намагаються обійти реформу державних закупівель і чесне проведення тендерів через Prozorro. Як на це відреагують відповідні контролюючі органи та як загалом місцева влада планує вийти із цієї ситуації - поки невідомо. Ми своєю чергою надіслали запит до КП “Парки Херсона”, щоб вони роз'яснили ситуацію з тендером. Тож  триматимемо читачів у курсі подій. 

*У 2016 році Верховна рада прийняла Закон "Про публічні закупівлі", який повністю змінив процедуру державних закупівель. Найважливішою зміною став запуск системи електронних закупівель Prozorro. Зараз усі закупівлі, очікувана вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн здійснюються з використанням електронної системи. А для закупівель, які здійснюються без використання е-системи, необхідно обов’язково оприлюднити у ній звіт про договір про закупівлю.

Таким чином, вся інформація про закупівлі за державні кошти перебуває у вільному доступі.

Фото Олександра Корнякова

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також