Підтримати нас

“1352 досвідчених та професійних партійців”. Як з маніпуляції почала виборчу кампанію Херсонська обласна організація партії “НАШ КРАЙ”

Автор статті
21 вересня 2020 06:27
3,257
Поширити:

У Херсоні відбулася конференція обласної організації політичної партії «НАШ КРАЙ».

Про це повідомляється на офіційному сайті партії. Подія відбулася 15 вересня.

Лідер Херсонської організації партії Віталій Булюк виголосив урочисту промову, яка виявилася з... маніпуляціями.

ТЕЗА 1: «Ми висуваємо 29 кандидатів на голову ОТГ, 64 кандидати до Херсонської обласної ради, 321 в райради. Усього – 1352 досвідчених та професійних партійців...».

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

Маніпуляція криється у формі оприлюднення інформації. Пан Булюк перераховує кількість кандидатів: "…29 кандидатів на голову ОТГ, 64 кандидати до Херсонської обласної ради, 321 в райради". Загалом - 414 осіб. Не вдаючись у деталі виборчої діяльності інших висуванців - куди і за яких обставин, у які райони чи ОТГ балотуються ще 938 представників партії, очільник партії оголошує цифру в 1352 “досвідчених професійних партійців”.

По-перше, пан Булюк не дає повної інформації виборцям про інших 938 кандидатів, вказуючи тільки “топові” позиції балотування.

По-друге, називаючи критерій “досвідчені професійні партійці”, вводить в оману виборців характеристикою кандидатів - так, вони можуть бути професійними партійними діячами. Проте, чи це є головним критерієм професійності тих людей, які будуть обиратися на місцях для вирішення законодавчих, адміністративних чи господарчих питань.  “Професійний партієць” - не професія, не звання, не науковий ступінь і т.ін. Партія - це громадське об’єднання. Тож, за великим рахунком, Віталій Булюк пропонує виборцям, яких турбують питання їх комфортного життя у містах і селах, добробут, отримання вчасно виплат, функціонування місцевої інфраструктури і т.д. вибирати із… громадських діячів. Хай навіть професійних… Але ж на місцевих виборах будуть обиратися депутати сільських, селищних, міських рад, а також сільських, селищних, міських голів..

ТЕЗА 2: «Ми зібрали надзвичайно професійну команду. Від «НАШОГО КРАЮ»  на вибори в місцеві ради Херсонщини йдуть 45 керівників медичних установ, 55 директорів навчальних закладів, підприємці, аграрії, управлінці та топ-менеджери. Фактично, у нас є всі фахівці з ключових напрямків роботи життєдіяльності області».

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

На момент оголошення заяви ЦВК лише почало реєстрацію кандидатів. Тож прості виборці не мали можливості переконатися в професійності кандидатів. Проте очільник партії переконує, що всі кандидати - професіонали і наводить тільки узагальнювальні характеристики: "45 керівників медичних установ, 55 директорів навчальних закладів, підприємці, аграрії, управлінці та топ-менеджери…" Але є маніпуляцію ототожнювати займану людиною посаду з рівнем професійності, які будуть необхідні при виконанні обов’язків голови ОТГ, сільських, селищних, міських голів…

Резюмуючи обидві тези, можна констатувати, що очільник Херсонського відділення партії маніпулює, використовуючи узагальнення та спрощення, а також надає майбутнім виборцям неповну інформацію.

«Матеріал підготовлено в рамках проєкту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах». За підтримки фактчек-проєкту «БезБрехні».

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ