Підтримати нас

У Горностаївському районі - жодного «шерифа»

18 травня 2018 00:32
1,038
Поширити:

Минулого року Горностаївський район повністю поділився на дві об’єднані територіальні громади: Костянтинівську та Горностаївську*.  Проте повноцінно, як ОТГ, об’єднання працюють тільки п’ятий місяць. І в обох громадах, у складі органів самоврядування, поки що немає ні інспекторів з охорони правопорядку, ні інспекторів із благоустрою.

Голова Костянтинівської ОТГ Олексій Кільдеров говорить, що катастрофічно не вистачає кадрів. Штат майже сформували, уже є 16 фахівців, але цього не вистачає, потрібно хоча б ще 3 - 5 спеціалістів. У голови навіть заступника немає, хоча він дуже потрібен - навантаження велике. Доходить до того, що «переманюють» на роботу фахівців із сусідньої громади -  Горностаївської.

Адже, з одного боку, і кількість населення тут досить невелика (станом на 01 січня 2018 року проживає 3890 осіб, проте загальна площа території - 2598,19 квадратних кілометрів). Та ще, з іншого боку, - значна сезонна міграція.

Місцеві сільхозвиробники спеціалізуються на вирощуванні зернових, використовують сучасну техніку, яка майже повністю автоматизує процес. Тому люди їдуть працювати до інших районів, де вирощують овочеві. Тобто з весни по осінь села «порожніють». Отже, якщо щось трапляється кримінальне, то це переважно тоді, коли люди повертаються з заробітків по домівках.

Бувають і сварки, і дрібні крадіжки (металеві вироби крадуть із сараїв, електроінструменти), тоді телефонують до поліції, яка базується в Горностаївці. Але район все одное, за словами голови ОТГ, навіть узимку відносно спокійний.

Щоправда, був минулого року резонансний злочин: невідомі пограбували продовольчий магазин. Тоді аналогічні пограбування були й в інших районах Херсонщини. Та «спалились» злодії саме на крадіжці в Костянтинівській ОТГ.

- Напередодні продавчиня взяла з дому до магазину свій ноутбук. Ніколи не брала, а тут чомусь він їй знадобився, а після роботи забула його забрати. А вночі крадії «прихопили» не тільки товар, але й апаратуру. І саме завдяки цьому ноутбуку поліція знайшла грабіжників. Виявилося, ця банда була з Херсона, гастролювала по області та «спеціалізувалася» саме на крадіжках продуктів по селищних магазинах. А потім продавала награбоване у своєму продовольчому ларку в Херсоні, - згадує гучну подію Олексій Кільдеров.

Громада співпрацює з районним Центром зайнятості. Але поки що, за програмою громадських робіт, використовують безробітних переважно на благоустрої територій - викошують траву вздовж узбіч доріг і в парках.  Бо знайти безробітну людину на некваліфікований труд простіше, ніж на фахову роботу, пов’язану, до того ж, з великою відповідальністю.

Про те, що їх район майже спокійний в кримінальному плані, говорить і голова Горностаївської ОТГ Дмитро Ляхно.

Хоча у тій же ж Горностаївці дуже болюче питання - «тихі крадії», - тобто ті, хто неофіційно приєднується до водомережі. Причому явище це масове.

Питна вода у селищі зовсім не дешева і подається декілька годин на тиждень, бо качають її з глибини майже 100 метрів, до того ж насоси та й сама система - зношені. Депутати, як тільки громада об’єдналася, вирішили першим ділом налагодити регулярне водопостачання. Причому «з комфортом» для людей - поки роботи тривають, використовують існуючу систему, а нові труби прокладають поряд зі старими.

Проте коли тільки почали копати траншеї, люди стали техніці перекривати вулиці: «Не треба тут нічого рити, не треба нам нічого міняти». Така поведінка спочатку була дивною. Та коли все ж таки землю розкопали, побачили, чому: через ту саму незаконну «врізку»  до мережі. За таке порушення сім’я  має сплатити штраф у розмірі 5 тис. грн. Як каже Дмитро Ляхно, коли люди сплачують, то приєднання оформлюють офіційно. Якщо ні - то й водопостачання обрізають. Але залишається відкритим питання: як далі попередити такі порушення, як виявляти «бажаючих» отримати воду за рахунок інших користувачів?

Дмитро Ляхно: «На превеликий жаль, шестеро наших дуже гарних хлопців загинули в АТО»…

А ще в громаді є «серійні шкідники». 

- У нас кожного року, «завдяки» наший молоді, доводиться ремонтувати лавочки. Доходить до смішного: закріпили спинки і сидіння товстими болтами, руками не відкрутити, а зранку дивимось - уже повідкручували. Поставили все на місце, та ще ті болти загнули. А через добу - знов каркас окремо, дошки - окремо, розібрали. Як?! Таке враження, що деякі хлопці навіть на побачення з гайковим ключем ходять, - усміхається пан Дмитро.

Отже, щоб не руйнували місця відпочинку, там почали встановлювати вуличне відеоспостереження. Проте  і про свого інспектора з охорони правопорядку в громаді теж уже думали. 

В ОТГ уже сформована і працює своя адмінкомісія, що розглядає правопорушення і накладає штрафи. Як каже голова громади, працівники сільради спочатку порушників попереджають, потім надсилають лист із попередженням, та коли вже і це «не працює», викликають поліцію.  Адже протоколи, наприклад, за порушення правил благоустрою чи утримання тварин (що може робити інспектор) - виписувати окрім поліції поки що нікому.

Проте і в Горностаївській, і в Костянтинівській ОТГ вважають, що свій «шериф», тобто інспектор сільради з охорони правопорядку - це питання майбутнього. Адже громадам у спадщину, «від району», залишилось безліч інших, не менш першочергових «дірок».

*Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України організувало минулої середи, 17 травня, для журналістів прес-тур: «Дві громади колишнього Горностаївського району: як ділять преференції та проблеми».

Половина території району, ближча до Каховського водосховища, відноситься тепер до Горностаївської ОТГ (населенні пункти: Горностаївка, Зелений Под,  Велика Благовіщенка, Василівка, Заводівка, Козачі Лагері, Нові Олешки, Маринське,  Червоноармійське, Ольгине, Кочубеївка, Славне, Нова Благовіщенка, Червоноблагодатне, Красне, Лопатки та Ясна Поляна). Керує громадою Дмитро Ляхно. 

Інша половина населених пунктів, степова, об’єдналась навколо Костянтинівки (до складу увійшли Костянтинівка, Антонівка, Братолюбівка, Дубівка, Запорізьке, Зірка, Миколаївка, Старолук'янівка, Червона Поляна). Головою ОТГ обрано Олексія Кільдерова.

P.S. Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

А також у Центрі безоплатної первинної допомоги, створеному Офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» та ХОО КВУ за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фону «Відродження». 

Графік роботи: понеділок – четвер з 9.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00. П’ятниця з 9.00 до 12.00 та з.13.00 до 15.30.

Телефон для довідок: 099 468 38 48.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ