Підтримати нас

Вижили під час потопу після теракту на Каховській ГЕС, але загинули від обстрілу…

Vgoru
05 жовтня 2023 13:29
2,383
Поширити:

У четвер, 5 жовтня, росіяни вкотре обстріляли житловий квартал у центрі Херсона. У дворі багатоповерхівки загинуло два місцевих мешканці, чоловік і жінка.

За свідченням сусідів, це брат із сестрою, які переїхали до них у багатоповерхівку з Комишан. Коли росіяни підірвали Каховську ГЕС, житло родини затопило. Олександр (так звали загиблого) був підприємцем, тримав у Херсоні кав’ярню. Після затоплення будинку відвіз дружину з маленькою донькою до Миколаєва, а сам із сестрою оселилися у квартирі неподалік від тієї кав’ярні.

Я вдома була, на кухні, чистила часник, збиралася заквашувати помідори, – розповідає шокована сусідка загиблих. – А тут воно як засвистіло, загуло! До нас у будинок уже вкотре прилітає. То дах лагодили, а вчора от отвори зашили. Але сьогодні щось таке страшне було, я аж очманіла. А Сашко… Він… Ми попросили сушняк на деревах відпиляти. У нашому дворі комунальники зараз не прибирають. А Сашко завжди помагав. І він той сушняк пиляв, а сестра йому допомагала…

Ні в самій багатоповерхівці, ні навколо – жодного військового чи військових об’єктів. Проживають лише мирні цивільні люди. Через обстріли багато хто з сусідів змушені були виїхати. Один під'їзд практично порожній. У другому тільки четверо, троє з них – переселенці з Нафтогавані (херсонського мікрорайону Острів), їх будинок теж затопило через підрив греблі Каховської ГЕС. У третьому – бабуся та чоловік.

Тут пів дому немає практично, люди війною вигнані, – продовжує сусідка загиблих. – Хіба вони хотіли їхати звідси? Жили тут добре, працювали всі. І будували дім, і утримували. Хоч він і старий вже, а бачите, який був доглянутий. Усе в нас було. А прийшли ці варвари зі своєю заздрістю... І молишся день і ніч Господу, щоб і будинок вцілів і люди повернулися під свій дах...

Відеосюжет про наслідки обстрілу росіянами житлового кварталу в центрі Херсона 5 жовтня дивиться ТУТ.

Читайте подробиці про процес над 14 російськими військовослужбовцями, які в березні минулого року жорстоко розганяли мирні акції протесту херсонців проти окупації, били та викрадали мітингувальників.

Про допомогу тим, хто побував у полоні та пережив катування – в інтерв’ю Олександра Данилова Медіаплатформі “Вгору”.

Також може бути корисним докладний алгоритм дій, щоб зафіксувати матеріальну шкоду та отримати компенсацію за втрачене або пошкоджене житло через російську агресію.

Р. S. У рамках ініціативи «Трибунал для Путіна» документатори Української Гельсінської спілки з прав людини зафіксували понад  44 тисячі фактів та свідчень про воєнні злочини Російської Федерації проти цивільного населення України.

З них близько 4 тисячі епізодів – на території Херсонщини.

Правозахисники розробили пам’ятку, як зафіксувати докази воєнних злочинів Російської Федерації  проти мирного населення України. 

Крім того, фахівці мережі громадських приймалень УГСПЛ надають безоплатну правову та юридичну допомогу постраждалим від Російської агресії. У Херсоні громадська приймальня мережі працює на базі благодійної організації “Фонд милосердя та здоров'я”, документатор злочинів РФ по Херсонській області – адвокат УГСПЛ, юрист громадської приймальні Фонду милосердя – Олександр Данилов.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38066 94 56 560.

Р. Р. S. Якщо ви теж є свідком чи жертвою воєнного злочину ерефії, повідомте про це. Напишіть на пошту: tribunal_for_putin@helsinki.org.ua або просто залиште контакти й правозахисники з вами зв’яжуться. Кожна історія важлива! Ці свідчення не дозволять забути про горе, яке росіяни принесли на українські землі та покарати винних. З початку повномасштабного вторгнення, у рамках ініціативи Т4Р, задокументовано понад 44 тисяч воєнних злочинів Росії проти України. Усі дані документатори вносять у загальну базу, яка оновлюється щодня.

Нагадуємо,  мережа громадських приймалень УГСПЛ надає юридичну допомогу постраждалим унаслідок війни Росії проти України, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Ми працюємо у 18 областях країни. Щоби дізнатися наші контакти, натисніть ТУТ.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів