У рамках ініціативи «Трибунал для Путіна» документатори Української Гельсінської спілки з прав людини зафіксували понад 44 тисячі фактів та свідчень про воєнні злочини Російської Федерації проти цивільного населення України.
З них майже 4 тисячі епізодів – на території Херсонщини.
Зокрема, у Херсонській області внаслідок артилерійських обстрілів, авіаударів та спрацювання вибухових пристроїв щонайменше вже поранено 817 людей, загинуло – 503.
Зруйновано/пошкоджено щонайменше 4852 цивільних об’єкти, серед яких:
Також задокументовано сотні фактів привласнення майна цивільних осіб, незаконного позбавлення волі, катування (тортури), випадки зґвалтування, використання цивільного населення як щита, напад на гуманітарну місію.
Зібрана інформація не є остаточною, адже російські військові продовжують порушувати норми міжнародного гуманітарного права, крім того, правозахисники виявляють злочини скоєні раніше.
Правозахисники не просто фіксують злочини, а й готують пакети документів до міжнародних організацій або їхніх спеціалізованих установ – Організації Об’єднаних Націй, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Ради Європи, Європейського суду з прав людини, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Міжнародного кримінального суду.
Крім того, фахівці мережі громадських приймалень УГСПЛ надають безоплатну правову та юридичну допомогу постраждалим від Російської агресії. У Херсоні громадська приймальня мережі працює на базі благодійної організації “Фонд милосердя та здоров'я”, документатор злочинів РФ по Херсонській області – адвокат УГСПЛ, юрист громадської приймальні Фонду милосердя – Олександр Данилов.
Перебуваючи в Україні з офіційним візитом, адміністратор USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) Саманта Пауер зустрілася також з Олександром Даниловим, головою Одеської обласної організації “Комітет виборців України” Анатолієм Бойком і керівником департаменту документування воєнних злочинів УГСПЛ Сергієм Мовчаном.
“USAID пишається партнерством з УГСПЛ, завдяки якому центри правової допомоги опрацювали понад 11 тисяч запитів по допомогу. Ця співпраця також сприяла створенню ініціативи «Трибунал для Путіна», у рамках якої задокументовано вже понад 44 тис. випадків можливих порушень прав людини та воєнних злочинів” – йдеться в дописі про результати зустрічі на сторінці USAID у Фейсбук.
Правозахисники розробили пам’ятку, як зафіксувати докази воєнних злочинів Російської Федерації проти мирного населення України.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38066 94 56 560.
Р. S. Якщо ви теж є свідком чи жертвою воєнного злочину ерефії, повідомте про це. Напишіть на пошту: [email protected] або просто залиште контакти й правозахисники з вами зв’яжуться. Кожна історія важлива! Ці свідчення не дозволять забути про горе, яке росіяни принесли на українські землі та покарати винних. З початку повномасштабного вторгнення, у рамках ініціативи Т4Р, задокументовано понад 44 тисяч воєнних злочинів Росії проти України. Усі дані документатори вносять у загальну базу, яка оновлюється щодня.
Нагадуємо, що мережа громадських приймалень УГСПЛ надає юридичну допомогу постраждалим унаслідок війни Росії проти України, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Ми працюємо у 18 областях країни. Щоби дізнатися наші контакти, натисніть ТУТ.