Документатори ініціативи «Трибунал для Путіна» зафіксували вже понад 44 тисячі воєнних злочинів Росії проти цивільного населення України

У рамках ініціативи «Трибунал для Путіна» документатори Української Гельсінської спілки з прав людини зафіксували понад 44 тисячі фактів та свідчень про воєнні злочини Російської Федерації проти цивільного населення України.

З них майже 4 тисячі епізодів – на території Херсонщини.

Зокрема, у Херсонській області внаслідок артилерійських обстрілів, авіаударів та спрацювання вибухових пристроїв щонайменше вже поранено 817 людей, загинуло – 503.

Зруйновано/пошкоджено щонайменше 4852 цивільних об’єкти, серед яких:

  • 3759 житлових приміщень;
  • 144 освітніх закладів;
  • 489 транспортні засоби (автомобіль, судно)
  • 66 об’єкти інфраструктури життєзабезпечення;
  • 24 історичні пам’ятки;
  • 19 храмів.

Також задокументовано сотні фактів привласнення майна цивільних осіб, незаконного позбавлення волі, катування (тортури), випадки зґвалтування, використання цивільного населення як щита, напад на гуманітарну місію.

Зібрана інформація не є остаточною, адже російські військові продовжують порушувати норми міжнародного гуманітарного права, крім того, правозахисники виявляють злочини скоєні раніше. 

Правозахисники не просто фіксують злочини, а й готують пакети документів до міжнародних організацій або їхніх спеціалізованих установ – Організації Об’єднаних Націй, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Ради Європи, Європейського суду з прав людини, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Міжнародного кримінального суду.

Крім того, фахівці мережі громадських приймалень УГСПЛ надають безоплатну правову та юридичну допомогу постраждалим від Російської агресії. У Херсоні громадська приймальня мережі працює на базі благодійної організації “Фонд милосердя та здоров'я”, документатор злочинів РФ по Херсонській області – адвокат УГСПЛ, юрист громадської приймальні Фонду милосердя – Олександр Данилов.

Перебуваючи в Україні з офіційним візитом, адміністратор USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) Саманта Пауер зустрілася також з Олександром Даниловим, головою Одеської обласної організації “Комітет виборців України” Анатолієм Бойком і керівником департаменту документування воєнних злочинів УГСПЛ Сергієм Мовчаном.

“USAID пишається партнерством з УГСПЛ, завдяки якому центри правової допомоги опрацювали понад 11 тисяч запитів по допомогу. Ця співпраця також сприяла створенню ініціативи «Трибунал для Путіна», у рамках якої задокументовано вже понад 44 тис. випадків можливих порушень прав людини та воєнних злочинів” – йдеться в дописі про результати зустрічі на сторінці USAID у Фейсбук.

Правозахисники розробили пам’ятку, як зафіксувати докази воєнних злочинів Російської Федерації  проти мирного населення України. 

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38066 94 56 560.

Р. S. Якщо ви теж є свідком чи жертвою воєнного злочину ерефії, повідомте про це. Напишіть на пошту: [email protected] або просто залиште контакти й правозахисники з вами зв’яжуться. Кожна історія важлива! Ці свідчення не дозволять забути про горе, яке росіяни принесли на українські землі та покарати винних. З початку повномасштабного вторгнення, у рамках ініціативи Т4Р, задокументовано понад 44 тисяч воєнних злочинів Росії проти України. Усі дані документатори вносять у загальну базу, яка оновлюється щодня.

Нагадуємо, що мережа громадських приймалень УГСПЛ надає юридичну допомогу постраждалим унаслідок війни Росії проти України, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Ми працюємо у 18 областях країни. Щоби дізнатися наші контакти, натисніть ТУТ.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також