У полоні «Жіночого образу»

Перша в цьому році виставка херсонських художників «Жіночий образ» стала яскравим творчим вибухом, на який не звернути уваги просто неможливо.

Не тільки тому, що вона тематична, а тематичних експозицій не так вже й багато пропонували глядачам наші митці - вона зібрала надзвичайно різноманітну колекцію найкращих творів як професійних художників, так і аматорів. Відкриття експозиції відбулося 28 січня у виставковій залі на площі Свободи.

Жіноча тема — і раптом посеред зими, а не навесні, десь так під 8 Березня (вважаєте ви святом цей день чи ні — але традиційно саме до нього в нас і згадується найчарівніша половина людства). «Ну, ви ж бачите, яка надворі погода - сказала, що зими не буде», - намагається обійтися жартами очільник Херсонської організації НСХУ Олександр Ковач. І радіє, кажучи, що сезон відкривається такою вдалою, знаковою виставкою - 110 чудових робіт 70 митців.

Виставка дійсно неймовірна і бере в полон з першого погляду! Бо у центрі уваги художників ВОНА — завжди прекрасна та натхненна, схожа на наших південних жінок або екзотична красуня, у звичайному вбранні або у вишиванці, заквітчана або ж оголена, лагідна або зухвала, усміхнена або тривожна, реальна або символічна, у вигляді маленької дівчинки, юної красуні, зрілої жінки чи зморшкуватої старої, - дівчина, кохана, мати, берегиня. Вона всюди — у реальності, в минулому, у міфах, в уяві...

Жіночі обличчя, фігури, силуети створені в найрізноманітніших техніках і мають багато цікавих родзинок, які роблять кожну картину, кожен малюнок неповторними та незабутніми. Це той випадок, коли жодної невдалої роботи, коли хочеться роздивлятися і радіти такому розмаїттю.

Кажуть, багато гарних робіт просто не помістилося у виставкову залу. Бо ж тема жінки у мистецтві невичерпна, і до неї звертається чи не кожен митець — хто портрети пише, хто оголену натуру, хто на жіночий силует на вулиці звернув увагу та переніс його на полотно, хто завдяки жіночим образам створює символи, хто переносить їх у фантастичний світ, а хто малює чудові ілюстрації, зображуючи різні жіночі обличчя. 

            Кураторка виставки «Жіночий образ» художниця Яна Голуб’ятникова

Ініціаторка та кураторка виставки Яна Голуб’ятникова і сама часто пише жіночі портрети, але зізнається: дуже важко відтворити саме ту людину, яка є перед тобою, і вважає великою перемогою для себе як для митця, коли вдається хоч трішечки зрозуміти людину і відобразити на полотні не тільки зовнішню схожість, а й внутрішній світ. А ще Яна мріє, щоб хтось після цієї виставки змінив погляд на жінку і побачив весь її унікальний світ. І обіцяє, що тематичні виставки практикуватися будуть і надалі, бо саме вони і поєднують митців.

Тож усі на виставку «Жіночий образ»! І не бійтеся потрапити в полон жіночої краси - цих очей, облич, рук, ліній тіла! Експозиція триватиме до 9 лютого — а потім очікуватимемо нову, незвичайну і, сподіваємось, таку ж вибухову.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини