Херсонська міськрада погодилась взяти кредит на закупівлю 50-ти нових тролейбусів (відео)

Депутати більшістю голосів проголосували «за».

Сьогодні, 16 жовтня, у Херсоні на позачерговій сесії міської ради, депутати дозволили укладасти кредитну угоди між Європейським банком реконструкції та розвитку на 10 мільйонів євро та комунальним підприємством міськради «Херсонелектротранс»

Також рішення міськради передбачає надання місцевої гарантії виконання зобов’язань та надання дозволу міському голові та директору комунального підприємства «Херсонелектротранс» укласти грантову угоду з банком на 1,5 млн. євро.

 

Нагадаємо, з кінця 2018 року херсонські активісти разом з міською владою просували проєкт закупівлі нового електротранспорту в рамках кредитної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку. І вже цього року комунальне підприємство міської ради «Херсонелектротранс» має отримати кредит 10 мільйонів євро на закупівлю 50 нових низькопідлогових тролейбусів з кондиціонерами. В рамках кредиту, ЄБРР надасть Херсону 1,5 мільйони євро безповоротного гранту на розвиток та модернізацію відповідної інфраструктури (ремонт тягових підстанцій, заміна контактної мережі). Також банк виділить 460 тисяч євро безповоротних коштів на проведення та оплату відповідних аудитів, аналізів, роботи експертів та консультацій. Кредит зі ставкою 5,75% Херсон має повернути протягом 10 років, причому, перші три роки перед поверненням гроші не виплачуються. Детальніше з графіком виплат можна ознайомитись за посиланням.

За остаточними підрахунками активістів, якщо додати всі обов’язкові платежі та відняти безповоротні кошти, то за користування кредитом місто має виплатити лише 483 тисячі євро, або 28 копійок в місяць на кожного херсонця.

Отриманого транспорту разом з наявним парком вистачить для комплектації усіх сімох міських тролейбусних маршрутів з інтервалом роботи 5-7 хвилин. Також на певних ділянках буде добудована контактна мережа: наприклад, на вулиці генерала Алмазова (колишня Безроднього) або академіка Тарле.

Новий комунальний громадський транспорт, нарешті, дозволить місту стати повноцінним гравцем на ринку пасажирських перевезень  поруч з приватними перевізниками. Тож останнє слово за депутатами міської ради — чи проголосують вони на сесії 16 жовтня за укладення кредитної угоди між комунальним підприємством «Херсонелектротранс» та ЄБРР.

Нагадаємо, минулої п'ятниці, 13 жовтня, бюджетна комісія міськради підтримала закупівлю 50 тролейбусів для Херсона.

Як ми писали раніше, «транспортна» комісія міськради підтримала придбання 50 нових тролейбусів.

Також нагадаємо, декілька тижнів тому, 20 вересня, ЄБРР прийняв остаточне рішення щодо надання Херсону тролейбусного кредиту.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини