Готуйте картини та резюме!

У херсонців з’явилася унікальна можливість отримати грошову винагороду за свій талант. Відбулася презентація арт-премії New Level RAY PRIZE, засновником якої є фотохудожник Михайло Рай. Прізвище ініціатора мистецького проєкту продубльовано у назві. Він не тільки визначатиме переможців, але й виступить спонсором. Призовий фонд - одна тисяча доларів.

Умови конкурсу такі - необхідно заповнити анкету та надіслати фото 5-ти своїх мистецьких робіт. Той або та, чий творчий доробок найбільше вразить журі, отримає приз. Переможців може бути від одного до трьох. Дедлайн подачі заявок - до 1 травня.

Премія New Level RAY PRIZE не має жодних обмежень щодо жанрів та технік візуального мистецтва. На конкурс можна подаватися з графікою, живописом, діджитал-артом, скульптурою, керамікою, мозаїкою, авторською анімацією, відеоартом, змішаною технікою та інше. Жодних обмежень окрім географічних, - учасники мають бути херсонцями.

Під час пресконференції довго сперечалися, чи можуть у конкурсі брати участь вихідці з Херсона, які тривалий час проживають за його межами? Все ж таки – ні. Вікових обмежень теж немає. Учасником може стати і студент-першокурсник, і бабуся, яка вийшла на пенсію й почала малювати. А от про дитячу творчість виникла довга дискусія, оскільки малюнки дітей дуже важко оцінити. Тому арт-об’єкти, створені дітьми, будуть допущені до конкурсу, але в пріоритеті все ж роботи дорослих номінантів.

Головна мета - заохотити вже більш-менш відомих митців створювати нові арт-об’єкти та розкрити досі невідомі таланти! Ось що про заснування цієї премії говорить сам Михайло Рай:

"Важко сказати, як виникла ця ідея, мабуть, наснилася, як таблиця хімічних елементів Менделєєву, - жартує Михайло. - Моєю пристрастю завжди була творчість. Тому я добре розумію, що креативним людям потрібна підтримка, вони мають розвиватися. І мені захотілося зробити щось для людей, для земляків. Я багато подорожую. Окрім того, що я фотохудожник, я ще й моряк. Тому рідко буваю вдома. Але друзі та знайомі розповідають, що у мистецькій сфері Херсона досі є наче якийсь вакуум, який треба заповнити. Тому, аби якось допомогти людям повірити в себе, перестати творити «в стіл», а знайомити зі своїм талантом, я і вирішив реалізувати такий проєкт".

Формат премії Михайло обрав не одразу. Тут на допомогу йому прийшли засновники Центру Культурного Розвитку «Тотем» Олена та Максим Афанасьєви. Разом з Михайлом вони розробили анкету та умови конкурсу. Олена Афанасьєва повідомила, що найкращі роботи відберуть для колективної виставки, що відбудеться в креативному просторі Урбан-сад. А про учасників, які потраплять у шорт-ліст конкурсу дізнаються і відомі українські галеристи. Олена Афанасьєва сподівається залучити фахівців з Мистецького Арсеналу, Я -Галереї, ЄрміловЦентру. Олена додає:

"Аби комусь з учасників надати перевагу, ми повинні побачити, хто ця людина, її рівень, її амбіції на майбутнє. Тому окрім пункту, де потрібно прикріпити 5 фотографій з роботами, в анкеті є ще запитання «На що ви витратите грошовий приз, якщо виграєте?». Це повинно бути щось творче. «Виплачу кредит» краще не писати. Це може бути покупка дорогих матеріалів для творчості, оренда майстерні або фотостудії, або втілення нового мистецького проєкту".

Максим Афанасьєв зауважив, що премія- також привід нарешті зробити собі якісне CV, тобто резюме, яким потім художник зможе користуватися в подальших конкурсах та фестивалях. Зазвичай, митець зосереджений більше на творчому процесі. Тож написання резюме з посиланнями на попередні конкурси для нього марудна справа, яку заведено відкладати «на потім». А погане СV може коштувати талановитому митцю участі у престижному проєкті.

Отже, заповнюйте анкету, надсилайте роботи та запрошуйте до участі обдарованих друзів! Не відкладайте на останній день! Прийом заявок вже розпочався.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини