Чому у непогоду в магазинах відсутні деякі види товарів?

До облдержадміністрації надійшла скарга, що у супермаркетах Херсонщини відсутні деякі продукти харчування. Як пояснили у Департаменті економічного розвитку та торгівлі, причиною цього стало те, що більшість супермаркетів не реалізовують продукцію місцевих товаровиробників і у зв’язку з погіршенням погодних умов не можуть вчасно доставити продукцію до магазинів з головних офісів.

Так, у Департаменті зазначають, що супермаркети, які здійснюють торговельну діяльність на території Херсонської області в основному зареєстровані у інших регіонах, це: ПП «Таврія Плюс», ТОВ «Фоззі–Фуд» (мережа маг. Сільпо), ТОВ «АТБ-Маркет» та ТОВ «Еко». Директори магазинів заявляють, що надходження свіжої, нової продукції скоротилося, приблизно, майже до 30%. В основному це овочі та молочні продукти. Причина в тому, що поставка продукції у супермаркети Херсонщини здійснюється централізовано з головних офісів (міста Одеса, Київ та Дніпропетровськ).

З метою наповнення ринку доступними продуктами харчування та забезпечення виходу на ринок безпосередніх виробників, що сприятиме запобіганню необґрунтованому зростанню цін на споживчому ринку, в тому числі на соціально значущі продовольчі товари, 10 листопада 2015 року Департаментами обласної державної адміністрації економічного розвитку та торгівлі і агропромислового розвитку було проведено спільну нараду з керівниками торговельної мережі області та харчової і переробної промисловості. На нараді оговорювались питання щодо налагодження співпраці між керівниками підприємств – виробників продуктів харчування та мережевої торгівлі. За результатами видано доручення голови обласної державної адміністрації від 02 грудня 2015 року № 341-д «Щодо вжиття додаткових заходів, спрямованих на збільшення обсягів реалізації в мережі роздрібної торгівлі області продукції місцевих товаровиробників» та були прийняті домовленості щодо налагодження більш тісних зв’язків в частині наповнення торговельної мережі товарами місцевих товаровиробників.

Для того, щоб можливо було здійснювати прямі поставки продукції харчування безпосередньо у супермаркети на території області зазначене питання необхідно врегулювати законодавчо. Департамент економічного розвитку та торгівлі обласної державної адміністрації неодноразово звертався до Мінекономрозвитку України щодо вирішення зазначеної проблеми з пропозиціями:

– внести зміни до законодавства щодо обов’язкової реєстрації підприємств торгівлі та їх відокремлених підрозділів за місцем провадження ними господарської діяльності;
– прийняти Закон України «Про внутрішню торгівлю».

За інформацією Департаменту, супермаркети, що здійснюють поставку від товаровиробників Херсонщини не мають проблем із асортиментом товару у непогоду.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини