Херсонський міський суд визнав винним у колабораціонізмі жителя Херсона Олександра Чернуху. Його затримали 26 червня 2025 року. Чоловіку призначили вісім років позбавлення волі без конфіскації майна.
Про це йдеться у вироку суду.
Також Чернусі заборонили впродовж 10 років обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та правоохоронних органах.
Суд встановив, що у червні 2022 року обійняв посаду молодшого інспектора 1-ї категорії відділу охорони установи в окупаційному управлінні служби покарань Херсонської області.
У суді Чернуха визнав свою вину повністю. За його словами, до повномасштабного вторгнення він був начальником чергової варти у Північній виправній колонії №90 міста Херсон.
У березні 2022 року на територію установи зайшли військовослужбовці Російської Федерації. Його начальник після спілкування з представниками держави-агресора повідомив, що вони продовжують виконувати свої обов`язки. Пізніше, у травні, начальник установи повідомив, що установа переходить під окупаційну владу. Йому запропонували продовжити працювати, на що він добровільно погодився.
Після деокупації Херсона, з листопада 2022 року почав співпрацювати з правоохоронними органами України щодо колабораційної діяльності інших працівників “Північної виправної колонії (№90)”. Свої дії пояснив тим, що не міг залишити будинок батьків, крім того, мав допомагати дружині. У вчиненому розкаюється, йдеться у тексті вироку.