Підтримати нас

В Україні зменшилася кількість противників медичної реформи

03 квітня 2020 12:00
241
Поширити:

Упродовж року в Україні суттєво зменшилася кількість противників медичної реформи - з 45,7% у квітні минулого року до 33,3% у березні цього року. Відповідно, зросла частка тих, хто оцінює її позитивно - 20,7% проти 17,8% рік тому.

Про це свідчать результати опитування Центра соціальних та маркетингових досліджень SOCIS, проведеного в період з 13 по 23 березня 2020 року, повідомляє Прямий.

Попри те, що трохи більше половини населення (52,1%) виявляє незадоволення результатами першого етапу реформи, ключові заходи, передбачені даним етапом реформи (підписання декларації з сімейним лікарем, реалізація програми "Доступні ліки", запровадження системи eHealth) оцінюються позитивно.

Так, 74,2% населення підписали декларацію з сімейним лікарем і більшість з них за останній рік відвідували свого сімейного лікаря. При цьому переважна більшість (79,9%) залишилися задоволеними візитом до сімейного лікаря.

Що стосується основних заходів, запланованих у рамках другого етапу реформи, то всі вони для більшої частини населення є актуальними. Але вірогідність їх реалізації найближчим часом оцінюється суперечливо. Дещо більше вірять в реалізацію таких заходів як вільний вибір медиків та медичних закладів (48,0%), безкоштовні консультації при наявності направлення від сімейного лікаря (47,3%) та запровадження електронної медичної картки та електронного направлення від лікаря (46,4%).

Зростає відсоток опитаних, які зазначили, що робота державних закладів покращилася - 16,4% у березні 2020 р. проти 13,0% у квітні минулого року.

Водночас, відносно більша частина українців вважає, що якість роботи як державних, так і приватних медичних закладів в Україні не змінилася (відповідно 46% та 40,5%)

Усього було опитано 2000 респондентів.

Вибірка репрезентує доросле населення України (окрім Криму та непідконтрольних територій на Сході України) за такими показниками як стать, вік, регіон проживання та тип населеного пункту.

Підтримайте незалежну журналістику. Долучайтеся до спільноти "Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів