В Італії провели масштабну операцію проти мафії

У заключній фазі операції взяли участь понад 3 тисячі військовослужбовців-карабінерів.

Італійські карабінери провели найбільшу операцію із боротьби з мафіозною організацією Ндрангета на півдні країни, заарештувавши 334 людини.

"Це найбільша операція з часу максіпроцесу в Палермо", - сказав прокурор міста Катандзаро Нікола Граттері.

"Максіпроцесом" в Італії називають суд над представниками сицилійської мафії, який тривав з 1986 по 1992 роки і привів до відправки до в'язниці майже 350 мафіозі.

Нинішня операція дозволила зруйнувати всі осередки Ндрангети в провінції Вібо-Валентія. За словами Граттері, дії правоохоронців пройшли у всіх регіонах Італії, "від Альп до Сицилії". Про масштаби операції говорить обсяг розпорядження про проведення арештів, який налічує 250 сторінок, додав прокурор. Крім Італії, арешти проведені в Німеччині, Швейцарії та Болгарії.

"У заключній фазі операції взяли участь понад 3 тисячі військовослужбовців-карабінерів", - сказав Граттері.

Більша частина заарештованих - 260 осіб - опинилися під попередніми ув’язненням. Всього в перелік 416 підозрюваних у справі потрапили політики, в тому числі колишній депутат від партії Вперед, Італія, мер невеликого провінційного міста Піццо, глава муніципальної поліції Вібо-Валентія, а також адвокати, місцеві підприємці та чиновники.

Заарештованим висувають різні звинувачення, в тому числі причетність до мафіозної діяльності, вимагання, незаконне привласнення майна, вбивство, відмивання коштів та підробку, в яких "мафіозна" складова стане обтяжливою обставиною.

"Розслідування дозволило виявити наявність взаємних інтересів кланів (Ндрангети) з представниками політичного та ділового світу, а також задокументувати саміти, зустрічі і збори між босами і партнерами", - заявив прокурор Катандзаро.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також