Підтримати нас

У Херсонській громаді нові назви отримали понад 160 вулиць: коментар експерта

05 травня 2024 07:37
210
Поширити:
Фото Олександра Корнякова, Медіаплатформа "Вгору"

У Херсонській громаді з'явилося 165 нових назв для вулиць. Процес перейменування тривав понад рік.

Про це в ефірі Медіаплатформи “Вгору” повідомив краєзнавець, політолог, член комісії з перейменування вулиць, Голова Комітету виборців України у Херсонській області Дементій Білий. 

У квітні-березні 2023 року історики, краєзнавці, представники громадськості склали список з топонімами, на які треба було звернути увагу, аби перейменувати. Упродовж року цей список розширювався, додав краєзнавець.

За його словами, дуже багато назв присвячено українським діячам, як загальноукраїнським, так і місцевим. У Херсонській громаді є вулиці на честь музиканта Георгія Вазіна, художників Бережного, братів Бурлюків та Поліни Райко.

Також одна з вулиць отримала назву на честь Євгена Яковенка – першого херсонського міського голови. Він перейшов на українську мову та обрався від української інституції до міськради.

Окрім місцевих діячів багато з'явилося на честь загальноукраїнських. Це Михайло Грушевського, Івана Мазепи, Романа Шухевича, Левка Лук'яненка. Дементій зазначив, що це достойні люди, які мають бути в кожному українському місті.

Він додав, прикро, що в Херсоні не з'явилися центральна вулиця на честь Джона Говарда замість Ушакова. Влада заборонила вносити ім'я Говарда у список для голосування. Лише після резонансу в суспільстві, після того, як люди намагалися вписати цей варіант в пропозиції, дійшли компромісу. У місті замість вулиці Некрасова з'явилася вулиця Джона Говарда. Також є сквер імені Джона Говарда, біля його пам'ятника.

Водночас не дійшли згоди щодо болгарських топонімів у Шуменському мікрорайоні, які були втрачені ще при перейменуванні у 2016 році:

“Під час останнього голосування в нас було три варіанти по вулиці Бориса Лавреньова – Болгарська, Костя Гордієнка та Петлюри. За назву Болгарську проголосувала більшість людей. Однак військова адміністрація вирішила, що треба увічнити пам'ять Костя Гордієнка і втратили ще один одну можливість назвати вулицю на честь Болгарії. Хоча ми зараз розвиваємо зв'язки з болгарським Шуменом”.


У Херсонській громаді топоніми на честь представників меншин програвали під час голосування або їх не підтримувало керівництво міста. Не з'явилися топоніми на честь єврейських діячів, хоча єврейська громада у місті мала потужний вплив. Також немає болгарських і німецьких назв. Майже немає татарських назв, зазначив Дементій Білий.

“Я вам називав ім'я Євгена Яковенка і впевнений, що багато херсонців не знали про нього. Ми можемо сказати, що завершили перейменування, але продовжиться просвітницька робота”, – розповів краєзнавець.

  • Раніше в ефірі “Вгору” Дементій Білий розповів, що на території Херсонської громади ще залишилося перейменувати острови Великий Потьомкінський та Малий Потьомкінський. Є пропозиція перейменувати вищезазначені острови, як Великий Вільховий та Малий Вільховий. 
  • Згідно із Законом “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії”, перейменували вулиці в Нововоронцовській громаді Херсонської області, Антонівському старостинському окрузі, Іванівській та Кочубеївській громадах, Зеленівці, Комишанах, Молодіжному та Степанівці.
  • Також в селі Дар'ївка нову назву отримала площа.
    Комітет із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав рішення про перейменування 13 населених пунктів у 4 районах Херсонської області.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів