Підтримати нас

"Стоп Путін": українці Португалії влаштували акцію на підтримку Сенцова

29 травня 2018 09:30
564
Поширити:

Українська громада у Лісабоні провела акцію на підтримку вимог незаконно засудженого у РФ українського режисера Олега Сенцова. Несли український прапорт, плакати із фотографіями політичного в'язня та написами "Стоп Путін".

Під час акції було зачитане звернення, яке буде направлене в посольства різних країн у Португалії, до політичних та урядових інституцій. Про це повідомляється на сайті Спілки українців у Португалії.

"Олег вимагає звільнення всіх українських політичних в'язнів Кремля, при цьому про власне звільнення він не просить. Завзятість і принциповість Олега дозволяють думати, що він дійсно піде до кінця і готовий голодувати аж до смертельного результату, якщо його вимоги не виконають. У цих умовах ми не можемо мовчати і залишатися байдужими", - йдеться у зверненні.

Як зазначається у документі, в Росії з політичних мотивів позбавлені свободи та права на справедливий суд 64 українці. До них застосовують тортури, чинять тиск. Люди перебувають у неприйнятних умовах ув'язнення, втрачають фізичне та психічне здоров'я. До них не допускають українських консулів і не надають належної медичної допомоги. У деяких з них терміни несправедливого ув'язнення досягають 22 років.

"Українські митці, науковці, громадські діячі звертаються до світової громадськості проявити солідарність з Україною і вимагати у політичного керівництва РФ термінового звільнення Олега Сенцова та інших політичних вязнів, що утримуються у тюрмах РФ. На нашу думку, однією з форм цивілізованого тиску на Москву, міг би бути бойкот і неучасть у Чемпіонаті світу з футболу-2018, що має пройти в РФ".

 
Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ