З 8 березня по 8 квітня пройшла глобальна кампанія WikiGap Challenge, метою якої є покращити висвітлення жінок у Вікіпедії.
Вдруге поспіль переможцем цієї міжнародної ініціативи став українець — вікіпедист, освітянин, член ГО «Вікімедіа Україна» Андрій Гриценко, повідомляє Вікімедіа Україна.
WikiGap Challenge організувала «Вікімедіа Швеція» та Міністерство закордонних справ Швеції за підтримки посольств Швеції та вікімедійних організацій в усьому світі. Цього року акцію підтримало також Управління Верховного комісара ООН з прав людини.
Мета кампанії — писати та покращували статті про жінок у різних мовних розділах Вікіпедії, щоб зменшити гендерний дисбаланс у Вікіпедії та покращити висвітлення жінок. За місяць 72 учасники та учасниці започаткували та покращили понад 3200 статей статті більш ніж 35 мовами.
У 2020 дописувачі отримали бонусні бали за написання статей про жінок, які борються за права людини. Управління Верховного комісара ООН з прав людини запропнувало перелік з двадцяти таких діячок, про більшість з яких статей у Вікіпедії ще не було. У результаті було створено 338 статей про цих жінок у понад 30 мовних розділах.
Переможцем WikiGap Challenge став Андрій Гриценко — вікіпедист з України, викладач Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка; член ГО «Вікімедіа Україна» та активний учасник Освітньої програми Вікіпедії в Україні. Він же переміг у міжнародному WikiGap Challenge і минулого року.
Цьогоріч у рамках WikiGap Challenge Андрій започаткував 416 статей. Переважну більшість свого внеску він робив в українській Вікіпедії, але також писав російською, білоруською, русинською та башкирською мовами. Для порівняння, в акції 2019 року пан Гриценко створив 260 статей.
Для переможців WikiGap Challenge передбачені призи. Минулого року, як переможець кампанії, Андрій відвідав міжнародну конференцію вікімедійного руху «Вікіманія» що пройшла у Стокгольмі. За перше місце у 2020 році він зможе поїхати у Женеву та відвідати офіс Управління Верховного комісара ООН з прав людини.
Серед започаткованих Андрієм статей про правозахисниць і громадських активісток — стаття про українку Ганну Шаригіну. У межах WikiGap Challenge Андрій створив про неї статті в українській, російській, білоруській та башкирській Вікіпедіях.
«Сподіваюсь, мій приклад надихне новачків. Писати статті до Вікіпедії легко та захоплююче. Можна йти у власному темпі, писати на цікаві теми, вивчати щось нове, розвиватися. Кожен може спробувати і створити перші 1—2 статті за тиждень. Більше того, коли ви пишете статті до Вікіпедії, ви виконуєте роботу, яка потрібна багатьом, адже це найбільша енциклопедія людства і популярний ресурс для мільйонів інтернет-користувачів. Тож наповнювати Вікіпедію — це важлива соціальна та інтелектуальна місія», — додав вікіпедист.