Військові 34-ї окремої бригади берегової оборони перебувають на території мікрорайону Корабел. Скриншот із відео бригади
У 34-й окремій бригаді берегової охорони морської піхоти спростували фейк, який поширили на російських каналах, про нібито взяття в полон українського військовослужбовця в мікрорайоні Корабел у Херсоні.
“Ворог вкотре вдається до інформаційних маніпуляцій, намагаючись «намалювати» собі уявні досягнення для звіту перед власним керівництвом”, – йдеться в повідомленні.
У бригаді зазначили, що “військовослужбовець живий, здоровий і перебуває у строю, продовжуючи виконувати бойові завдання”.Також Віктор Сорока записав відеозвернення.
Подібні фейки є частиною системної практики російського командування, коли вигадані «успіхи» використовуються для внутрішніх звітів і виправдання провалів.
У відкритих джерелах уже фіксувалися випадки, коли сфальсифіковані доповіді про «контроль» над островами Херсонщини призводили до внутрішніх конфліктів у командному складі противника та серйозних наслідків для самих авторів таких звітів.
Мікрорайон Корабел з усіх боків оточує вода, а з містом з’єднує автомобільний міст. Після підриву Каховської ГЕС він опинився під водою, а постійні російські обстріли зробили життя місцевих майже неможливим.
Російські війська 2 серпня близько 18:00 години скинули на Херсон 2 керовані авіабомби. Внаслідок атак пошкоджено автомобільний міст, який з'єднує мікрорайон Корабел з іншою частиною міста, 3 приватні будинки та багатоповерхівку. 3 та 6 серпня повторно вдарили з авіації в районі мосту.
За даними представників Херсонської ОВА, до авіаудару в цьому мікрорайоніпроживало 1 тисячі 800 людей. На 15 серпня 2025 року звідти евакуювали всіх дітей. На 3 вересня 2025 року з мікрорайону Корабел у Херсоні вивезли 1700 людей.
Наразі там продовжують жити близько 230-250 людей. Чисельність населення постійно змінюється. Також у мікрорайон Корабел раз на день заїжджає евакуаційний автобус. Тому містяни можуть виїхати та повернутися назад. Проте кожен заїзд чи доставляння допомоги потребують ретельної підготовки, окрім того, допомоги Сил оборони.
Наприкінці жовтня голова окупаційної адміністрації Херсонщини Володимир Сальдо опублікував відео, на якому російський військовий підіймає прапор нібито на острові Карантинний у Херсоні. Він стверджував, що російські розвідувальні та десантні підрозділи форсували Дніпро, закріпилися на острові та відбили контратаки ЗСУ.
Згодом українські військові 34-ї окремої бригади берегової оборони спростували заяви окупантів та опублікували відео з мікрорайону Корабел. Вони заявили, що Антонівка, Садове та Херсон перебувають під контролем ЗСУ.
У результаті міноборони РФ “анулювало” поширену в російських ЗМІ інформацію про нібито висадку окупаційних військ у мікрорайоні Херсона.
Медіаплатформа «Вгору» використовує файли cookie для покращення роботи сайту, аналізу відвідувань. Ми також можемо збирати персональні дані, такі як ім’я, ел. пошта чи номер телефону, лише за вашої згоди.