Підтримати нас

Роль Павловського в нападі на Гандзюк: замовчував чи організовував?

19 квітня 2019 09:00
702
Поширити:

Людина, яку слідство вважало однією з ключових фігур у справі Катерини Гандзюк, невдовзі може вийти на свободу. Тепер Ігореві Павловському інкримінують не співучасть, а замовчування злочину.

І захист наполягає, що його тримають під вартою безпідставно, адже нова стаття передбачає тримання під вартою лише у виключних випадках. Наприклад, якби обвинувачений переховувався від слідства, а цього, за словами адвоката, не було. 

Однак редакція Слідства.Інфо володіє інформацією, яка вказує, що дії Павловського в цій історії були спрямовані не на приховування злочину, а на безпосередню співучасть у ньому.

31 липня близько 9 ранку херсонська активістка Катерина Гандзюк вийшла з під’їзду власного будинку. У дворі на неї чекало службове авто, яке мало відвезти її на роботу. Утім, окрім машини з водієм, біля її дому чатувало ще четверо людей.

Напередодні вранці їхня спроба нападу провалилася — Катерину супроводжували рідні. Проте цього разу нападникам удалося реалізувати задум. Катерина Гандзюк була за півкроку до дверей автомобіля в мить, коли на неї вилили майже літр концентрованої сірчаної  кислоти. За три місяці вона померла від хімічних опіків.

Групу нападників організував ветеран АТО Сергій Торбін. У день, коли її облили кислотою, він відпочивав саме в компанії Ігоря Павловського — людини, яку згодом офіційне слідство назве співорганізатором злочину проти херсонської активістки. Обидва чоловіки, як засвідчують матеріали провадження, того ранку плавали на човні по Дніпру — святкували нещодавнє одруження Торбіна.

І Торбіна, і виконавців правоохоронці схопили за кілька тижнів після нападу. Павловського затримали тільки після смерті Гандзюк. Офіційне слідство вважало його однією з ключових фігур цього злочину. Чоловіка підозрювали організації вбивства. Донедавна.

Чому Павловському «пом’якшили» підозру, прес-служби ГПУ та СБУ наразі не прокоментували.

Хроніка контактів

Ігор Павловський — мешканець Херсонщини з широким впливом у силових структурах регіону. Він був помічником депутата від президентської фракції БПП Миколи Паламарчука. Чоловік мав хороші знайомства серед правоохоронців у Херсонській області.

Нещодавно Слідство.Інфо оприлюднило фільм-розслідування «Гандзюк: системне вбивство», в якому йдеться про те, що Павловський контактував з майже двома десятками посадовців з поліції, прокуратури та СБУ після скоєння злочину проти активістки. Інформацію про його телефонні з’єднання журналісти отримали з власних джерел, й опрацювали його контакти в так звані «гарячі дати». Контакт із силовиками в критично важливі для слідства дні може свідчити, що Павловського інформували про перебіг справи чи покривали його співучасть у злочині.

Слідство.Інфо також опублікувало інформацію про те, що Павловський тісно контактував з організатором групи нападників — Сергієм Торбіним. Протягом літа до моменту затримання останнього в них було понад 130 з’єднань через мобільний. Відповідно до матеріалів слідства, «замовили» напад на Гандзюк 13 липня. Від того часу між Торбіним і Павловським було близько 40 контактів. Вони тривали на всіх стадіях виконання замовлення.

Нападники почали стежити за Гандзюк того ж дня, коли отримала замовлення. Про це йдеться у свідченнях одного з виконавців — Володимира Васяновича. За його словами, операцію продовжили 16 числа. Того дня Павловський з Торбіним розмовляли близько хвилини.

А наступного — Торбін привіз частину групи до Павловського в офіс та додому «для того, щоб забрати холодильник і відвезти до нас в будинок у місто Олешки». Отже, дехто за нападників на Гандзюк був у помешканні  Павловського ще в той час, коли злочин тільки планувався.

18 липня Торбін забрав групу нападників і відвіз у Херсон для продовження стеження за Гандзюк. Того ж дня він мав розмову з Павловським двічі. Більш тривалий контакт був наприкінці дня — близько десятої вечора. Це повторилося повторилася й у день стеження — 23-го липня, тоді чоловіки розмовляли кілька хвилин на початку десятої години вечора.

Торбін і Павловський також зідзвонювалися в іншу важливу для слідства дату — 26-го липня. Це — день, коли купили кислоту. Щоб її придбати, Торбін особисто на власній машині возив виконавців у Каховку поблизу Херсона. Тоді в нього було декілька контактів з Павловським, останній — теж наприкінці дня.

Така частота спілкування може свідчити, що фігуранти обмінювалися інформацією щодо планування злочину.

Це припущення посилює й той факт, що чоловіки активно спілкувалися в серпні. Зокрема, першого числа, наступного дня після нападу на Гандзюк, вони зідзвонювалися тричі. А третього серпня, коли поліція помилково схопила невинуватого Новікова, Павловський і Торбін мали чотири з’єднання.

Контакти між фігурантами тривали, допоки правоохоронці не затримали Торбіна.

Ключовий вечір

Перші арешти реальних виконавців нападу на Катерину Гандзюк відбулися за два тижні після скоєння злочину — 17 серпня. Серед тих, кого схопили першим, був Володимир Васянович. Події того дня він детально виклав у своїх свідченнях офіційному слідству.

За словами Васяновича, коли йому стало відомо про те, що почалися затримання інших учасників групи, він одразу зателефонував Сергію Торбіну, після чого вони обидва вирушили додому до Павловського. Васянович підкреслив, що з розмови, яка відбулася у дворі помешкання останнього, він зрозумів, що Павловський причетний до злочину. Ось такий діалог він переказав слідчому: «Павловський на своєму телефоні увімкнув відеозапис і показав мені, де він з Торбіним відпочивав на березі річки. При цьому Павловський глузував з Торбіна, який у свою чергу відповів Павловському: «Смейся, смейся, я же тебя паровозом за собой потяну».

${gallery:fa867d47b417f6eee8a01ba413c61b2c}

Того вечора сталася важлива подія. Додому до Павловського прибула людина, яку згодом слідство ідентифікувало як Олексія Левіна (Москаленка). Нині правоохоронці підозрюють його в організації злочину проти Гандзюк і вважають найближчою до замовника нападу людиною. Саме Олексій Левін, за версією слідства, отримав замовлення на облиття Гандзюк кислотою.

Сам Левін утік з міста наступного ж дня. Його досі не допитали. Утім, його візит того вечора також опосередковано засвідчує роль Павловського в цьому злочині, адже він привіз до нього додому гроші для організації втечі виконавців. Левін передав Торбіну близько 2 тисяч доларів безпосередньо на подвір’ї Павловського, і це сталося за його присутності.

${gallery:80241fde65b64a7b6a5afab7e506efa2}

Замовчував чи організовував?

«На тій зустрічі ще обговорювалися та звучали пропозиції, яким чином нашкодити Гандзюк (…) Зокрема, пропонувалося облити її зеленкою або фекаліями або вчинити інші дії, які б вплинули на її свідомість або слугували як залякування на подальші вчинки», — це уривок зі свідчень Дмитра Семена. Він — свідок у кримінальному провадженні. Зустріч, про яку Семен повідомив правоохоронцям, за його словами, відбулася влітку минулого року в офісі Павловського. На ній, зокрема, були обидва фігуранти — і Павловський, і Левін, якого розшукують силовики.

${gallery:756395af73a085e621201a18ccde3dea}

Дмитро Семен розповів слідчим, що пропозиції нашкодити Гандзюк обговорювалися відкрито — просто в приймальні народного депутата Паламарчука, в присутності ще кількох інших людей. Важливо підкреслити, що ініціаторами розмови про напад на активістку Семен назвав обох фігурантів — і Левіна, і Павловського. «В основному ідеї щодо нанесення шкоди Гандзюк надходили від Павловського та особи на прізвище Левін…» — ідеться в протоколі допиту свідка від 04 грудня 2018 року.

Адвокат Павловського Максим Болдін в коментарі Слідству.Інфо повідомив, що 4 квітня співробітники Генеральної прокуратури «пом’якшили» статтю його підзахисному через те, що слідство встановило, що Павловський не причетний до скоєння злочину. Тобто офіційне слідство тепер вважає, що Павловський не брав участі в злочині, а лише знав про нього й мовчав. Утім, з урахуванням цих свідчень, а також — тісних контактів до і після скоєння злочину проти Катерини Гандзюк, зміна офіційної ролі Павловського в цьому процесі виглядає вкрай дивно.

Редакція Слідства.Інфо звернулася за офіційним коментарем до СБУ, яка розслідує вбивство Катерини Гандзюк, а також до Генеральної прокуратури України. Прес-служби обох відомств утрималися від коментарів щодо останніх подій, які відбуваються навколо Ігоря Павловського.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів