Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

РФ змешнує присутність у Чорному морі: чи можливе відновлення портів Херсона і Миколаєва?

Поширити:
28 березня 2025 19:23
177
Херсонський морський порт
Херсонський морський порт. Фото: Міністерство інфраструктури

Російські військові кораблі фактично покинули західну частину Чорного моря, що може створити передумови для більш безпечного судноплавства в регіоні.

Про це в етері “Вгору” повідомив речник ВМС Збройних сил України Дмитро Плетенчук.

"Вони розташовані у східній частині Чорного моря, в пункті базування Новоросійськ. На жаль, вони досі активно ведуть розвідку, патрулювання, але в безпосередній близькості від українського узбережжя їх немає", – зазначив Плетенчук.

Водночас він наголосив, що російські удари по українських портах завдаються не з моря, а з території Криму та Росії:

"Основна загроза зараз – це удари по морських портах України, які здійснюються балістичними ракетами та дронами-камікадзе".

Щодо можливого відкриття портів у Херсоні та Миколаєві, ситуація залишається складною. За словами Плетенчука, акваторія залишається замінованою, а на Кінбурнській косі та лівому березі Дніпра все ще присутні російські війська.

"Шлях через Дніпро-Бузький лиман зараз важко назвати безпечним. Після підриву Каховської ГЕС водою змило величезну кількість мін та інших вибухонебезпечних предметів. Тому перед відкриттям портів необхідно провести масштабну операцію з розмінування", – пояснив він.

За його словами, хоча офіційних домовленостей щодо розблокування цих портів поки що немає, голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що обласна влада розглядає варіанти відновлення портової сфери та шукає партнерів для цього.

Поки що ситуація залишається невизначеною, адже Росія традиційно ігнорує власні зобов’язання.

"Практика показує, що РФ не дотримується жодних угод. Вони розірвали близько 190 міжнародних договорів щодо України", – підсумував Дмитро Плетенчук.

Таким чином, хоча військова ситуація в Чорному морі дещо змінилася на користь України, відновлення нормального судноплавства в регіоні залишається під великим питанням.

  • На Кінбурнській косі армія РФ намагається збільшити кількість особового складу та озброєння. Про це повідомив речник Сил оборони півдня Владислав Волошин в ефірі FREEДОМ.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://vgoru.org/support-us

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів