Померла заслужена художниця України, майстриня гобелена, живописець, графік, поетеса, яка більшість свого життя працювала в Херсоні, Марія Шнайдер-Сенюк. Їй було 89 років.
Про це повідомили на сторінці Національної спілки художників України.
Марія Несторівна пішла з життя 17 березня 2025 року.
Народилася художниця на Волині, вчилася у Львові, перший професійний досвід роботи здобула на Вінниччині.
“Я закінчила училище в 1956-му році й потрапила працювати у народні промисли, в артіль “Жіноча праця” у село Клембівка на Вінниччині – там була вишивка і килимарство: надзвичайно складні, дуже тонкі техніки”, – розповідала Марія Несторівна журналістці “Вгору” Ларисі Жарких.
Потім брала участь в конкурсі на ескіз килима, який проходив у Києві. Там працювала начальником килимового цеху, пізніше художником. Після цього поїхала до Львова і вступила на вечірній відділ художнього інституту, але провчилася всього півтора року і покинула за сімейними обставинами. Вийшла заміж і з чоловіком вони поїхали у Херсон. Тут 7 років працювала на ХБК і робила гобелени.
У 1971 році Марію Несторівну прийняли до лав Національної спілки художників України. У 1992 році Указом Президента України нагороджена званням «Заслужений художник України».