Підтримати нас

Поліція Херсонщини попереджає громадян про новий вид шахрайства

06 січня 2020 10:30
447
Поширити:

Шахраї продовжують активно придумувати нові способи афери, на вудки яких потрапляє багато громадян.

Так, днями зловмисники намагались заблокувати мобільний номер співробітниці поліції та отримати онлайн кредити на різних Інтернет-ресурсах. Поліцейська здогадалась з ким має справу і зловмисникам не вдалось заволодіти її коштами.

Схема полягає в наступному: спочатку на ваш мобільний номер приходить sms-повідомлення, що ви зареєструвались на одному з сайтів знайомств. Через деякий час вам починають дзвонити незнайомці і розповідають, що щойно переписувались з вами на сайті, і ви написали їм свій номер. Паралельно вам надходять повідомлення від незнайомців з різних номерів на всі мессенджери, до яких прив’язна ваша sim-картка. Ще через деякий час вам надходять повідомлення із посиланнями з різних Інтернет-сайтів онлайн кредитування про спробу взяти кредит на різні суми.

Поліція Херсонщини застерігає: якщо шахраї отримують доступ до вашого телефону, вони отримують всю інформацію по інтернет-банкінгу, їм приходять повідомлення з кодами і паролями, які потрібні для тих чи інших операцій.

Щоб не потрапити на гачок шахраїв вам потрібно пам’ятати про наступне:

- якщо вам починають дзвонити з різних невідомих номерів не беріть слухавку (шахраям достатньо три ваших відповіді, щоб заблокувати ваш мобільний номер і відновити його на їхньому пристрої);
- не переходьте за посиланнями, які надходять вам у повідомленнях;
- не відповідайте на sms-повідомлення та не пересилайте коди активації або коди підтвердження стороннім особам;
- завчасно скористайтесь послугою вашого мобільного оператора «заборона на дистанційну заміну SIM-карти» (в разі відключення номеру відновити вашу SIM-картку буде можливо лише у найближчому відділенні вашого мобільного оператора при наявності паспорта).

Відділ комунікацій Херсонської поліції

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів