Підтримати нас

Окупаційні правоохоронці затримали жителя Новоолексіївки на Херсонщині

17 квітня 2024 20:23
267
Поширити:
Фото: Укрінформ

На лівобережжі Херсонщини окупаційні силовики затримали 66-річного жителя села Новоолексіївка Генічеського району та оголосили йому підозру в «кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана».

Про це повідомляє незаконно сформоване відомство.

Зазначається, що чоловіка звинувачують в тому, що він «брав активну участь у діяльності батальйону, здійснюючи обов’язки, пов’язані з доставкою учасників формування та продуктів харчування на місце дислокації, а також агітував за відчуження Криму від Росії насильницьким шляхом». 

  • Жителів Генічеська Херсонської області Халіла Куртаметова, його сина Аппаза та брата Рідвана викрали та утримують представники окупаційної влади. Халіла Куртаметова звинуватили в участі в батальйоні імені Номана Челебіджихана, хоча прямих доказів в окупаційної влади не було.
  • За даними Кримської правозахисної групи, на кінець вересня 2023 року за звинуваченням в участі в батальйоні імені Н. Челебіджихана були позбавлені волі щонайменше 24 людини, включно з громадянами України, викраденими російськими військовими на півдні України після повномасштабного вторгнення Росії на українські землі 24 лютого 2022 року.
  • Також правозахисна група пише, що переслідування людей, які не є злочинцями з позиції українського законодавства, – це порушення ст. 7 Європейської конвенції з прав людини (покарання лише на підставі закону), оскільки за міжнародним гуманітарним правом РФ не має права застосовувати своє кримінальне законодавство на окупованих територіях.
Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ