З тимчасово окупованої частини Херсонщини на підконтрольну Україні територію повернули 16 дітей — восьмеро дівчат і восьмеро хлопчиків віком від 11 до 17 років. П’ятеро з них позбавлені батьківського піклування.
Про це 12 серпня повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
Також разом із дітьми повернулися троє повнолітніх осіб з числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Повернення відбулося за сприяння благодійної організації "Save Ukraine" у межах президентської ініціативи Bring Kids Back UA.
Додати Вгору як бажане джерело в GoogleСеред повернутих — 17-річний хлопець, який через свою національність постійно стикався з упередженим ставленням в окупації. Зазначається, що у школі його змушували марширувати та писати листи на підтримку російських військових.
Ще одного 17-річного хлопця змусили отримати російський паспорт та намагалися поставити на військовий облік.
До 15-річного юнака, чий будинок був повністю зруйнований російським обстрілом, регулярно приходили озброєні силовики з обшуками. На його очах окупанти також розстріляли людину з автомата.
За даними Прокудіна, нині евакуйовані проходять реабілітацію у центрах "Надії та відновлення". Вони отримують підтримку психологів, допомогу з відновленням документів та житло.