Представники РФ відправляють викрадених дітей з окупованих територій України в "табори перевиховання" та забороняють говорити українською. Також вони прагнуть сформувати мобілізаційний потенціал для російської армії.
Про це повідомила директорка ініціативи Bring Kids Back UA Дарія Зарівна в інтервʼю "Еспресо".
"Шалена індоктринація РФ щодо українських дітей – дуже згубна для нашого майбутнього покоління. Адже діти, особливо малого віку, не здатні розрізняти брехню від правди, не можуть критично аналізувати інформацію, яку дорослі їм постійно кажуть”, – розповіла директорка.
За її словами, російські окупанти відправляють викрадених українських дітей у "табори перевиховання", змушують їх носити військову форму, брати участь у парадах РФ і вчити її гасла, а також зустрічатися з військовими.
Також Дарія Зарівна зазначила, що після видачі ордерів Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна та Львової-Бєлової, РФ повністю припинила будь-яке публічне інформування щодо депортованих українських дітей.
Вона додала, що для вивезення українських дітей росіяни користуються різними методами, які супроводжуються насильством, примусом чи обманом дітей та їхніх родин.
“Найстрашніші випадки – коли дитина втрачає батьків через обстріли або розстріли, коли батьки підпадають під переслідування та незаконно увʼязнюються, піддаються насильницьким зникненням. Після цього російські окупаційні сили вивозять дитину до Росії або примусово переміщують її на підконтрольні території”, – розповіла Зарівна.
Часто окупаційна влада забирає дітей у родичів. 17-річний Влад Руденко з Херсонщини та п’ятеро його братів і сестер не ходили під час окупації до школи, бо мати намагалась переховувати їх. Однак коли Влад був сам удома, до нього зі зброєю в руках увірвались російські військові та наказали швидко збирати речі та йти. Його та інших дітей примусово посадили до автобусів та відвезли на територію Криму – у військовий коледж. Лише через кілька місяців мати змогла вийти на звʼязок з сином, дізнатися про місце його перебування та поїхати за ним. Понад тиждень родина проходила фільтрацію, аби мати можливість повернутися додому, стверджує директорка ініціативи Bring Kids Back UA.