Херсонський міський суд назвали найактивнішим

Найбільш активний суд в Україні - Херсонський міський суд. У лютому він розглянув 3179 справ. На другому місці - Шевченківський районний суд м. Києва (3 125 справ) та Вінницький міський суд (3 121 справа).

Про це повідомляє Opendatabot, платформа для роботи з відкритими даними.

Найменш активні суди - Куликівський районний суд, Новодністровський міський суд та Великобілозерський районний суд. Щомісяця вони розглядають менше 25 справ.

Найбільш завантажений суд - Апеляційний суд Дніпропетровської області (м. Кривий Ріг). В середньому для розгляду справи там громадянам доводиться чекати понад 97 днів.

Відтепер перевірити роботу судів можна в Opendatabot. На базі інформації про завантаженість, час очікування та суддівський склад українець може прийняти зважене рішення щодо того, в який суд звернутися.

Окрім цього, на сторінці суду можна також перевірити інформацію про суддів: які у нього є повноваження, які засідання він розглядає.

“В деяких випадках, позивач може обрати суд з декількох варіантів. Наприклад, якщо юридична особа хоче оскаржити дію чи бездіяльність суб’єкта владних повноважень, у неї є вибір: подавати позов до суду за своїм місцезнаходженням або за місцезнаходженням відповідача”, - розповідає юрист Микита Підгайний.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також