Дно колишньої Каховської ГЕС зараз переважно займає очерет. Він виживе на цій території, навіть якщо буде засуха.
Про це повідомив еколог Вадим Манюк журналістам Суспільного.
"Я за очерет найменше переживаю, він висохне останнім. Очерет — дуже живуча рослина. Недаремно він космополіт, по всьому світі поширився. Це вважається ледве не єдиною справжньою космополітною рослиною, яка є на всіх континентах і навіть на островах. Якщо сказати, що таке дніпровські плавні? Це буде очерет і верба", — розповів еколог.
За його словами, у перший рік після підриву ГЕС на березі водосховища був пісок. Спочатку тут з'явилися рослини, що “люблять” пісок, а тепер уже ті, які ростуть на луках.
“Тобто тут поступово накопичується гумус, і з часом цей пісок може вкритись родючим ґрунтом", — додав він.
Серед рослин, які ростуть на березі: перекотиполе, канадська злинка.
"Це інвазійний вид, чужинець, якого ми, як екологи, не хочемо впускати в наші екосистеми. Але цей процес не зупинити, і він виконує тут свою роль як піонерна рослина: накопичує першу біомасу, закріплює ґрунт", — сказав Вадим Манюк.
Також науковці бачили гірчак, плакун-траву, осоки, смикавець — це типове угруповання для природного болота.
“Так само й у лісі ми спостерігаємо, як стабілізувався ґрунт: він уже не пересихає, немає тріщин, не перегрівається, як було в перший рік, і не розсихається. Він уже вкритий шаром опалого листя, під ним — волога, і там зароджується власне життя всередині ґрунту. Це вже наземний ґрунт, що починає формуватись як родючий. І так — на кожній ділянці", — зазначив еколог.