Найбільш оптимістичний прогноз щодо території колишнього Каховського водосховища, що далі формуватиметься заплавна рослинність.
Про це в ефірі Медіаплатформи “Вгору” розповіла докторка біологічних наук, провідна наукова співробітниця Інституту ботаніки імені М. Г. Холодного та співзасновниця Української природоохоронної групи Анна Куземко.
За її словами, імовірно, верба ростиме не так швидко, як в перший рік, але формуватиметься вербовий ліс.
“До речі, цей тип лісу, він охороняється на рівні всієї Європи. Він охороняється Бернською конвенцією, селищною директивою. Тобто його треба всіляко охороняти. І дуже добре, що саме він формується”, – додала науковиця.
Також вона зазначила, що впродовж 2024 року збільшуватимуться площі водно-болотноїефективні природні системи очищення води, адже вони поглинають хімічні речовини, відфільтровують забруднювачі й осад та нейтралізують шкідливі бактерії та лучної рослинності.
Водночас Анна Куземко сказала, що можливо через зміну клімату чи хворобу, чи посушливе літо вербовий ліс не виживе.
Окрім цього, науковиця наголосила, що місяць тому Європарламент прийняв закон про відновлення природи в ЄС. І відповідно до нього передбачається повернення в природні річища 25 тисяч кілометрів річок.